Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Zpěváček 2010

10. 4. 2010

Dne 10. 4. 2010 se konala pěvecká folklórní soutěž Zpěváček a jako obvykle členové Pramínku dělali hostesy a hostesky. Sešli jsme se tedy v Základní umělecké škole v Jihlavě v 8 hodin ráno, hodinu před tím, než začali přijíždět členové ostatních souborů, abychom stihli všechno přichystat.

Jednotlivé soubory jsme si rozdělili už den předem, takže jakmile začali přijíždět, hned se jich někdo ujal. A tím začal obvyklý kolotoč – převléci do kroje, zjistit, do jaké skupinky zpěváček patří, se kterou skupinkou se jde rozezpívat a kdy jde soutěžit. My jsme naštěstí na tenhle shon z předchozích ročníků již zvyklí, takže vše proběhlo bez problémů.

Soutěžilo se jako obvykle ve třech kategoriích: nejmenší (do 9 let), hlavní (10 – 15 let) a nejstarší kategorie (nad 15 let). Rozezpívávání probíhalo u malých a nestarších ve stejné místnosti, ve které se později soutěžilo. Zpěváčci z hlavní kategorie se pak chodili rozezpívat až v průběhu soutěže do místnosti, která sousedila s hlavním sálem, ve kterém se soutěžilo.

Z našeho souboru se v hlavní kategorii umístilo celkem 5 členů v nejlepší desítce. První místo obsadila naše muzikantka Alžběta Weselá, Zbyšek Voda byl na druhém místě a Jiří Vaněk na třetím. Tito tři pak reprezentovali Horácko v celostátním kole soutěže Zpěváček ve Velkých Losinách. Zástupce jsme měli i mezi nejmladšími, ti se však bohužel neumístili. V nejstarší kategorii pak máme každoročně zástupce na stupních vítězů, proto i tento rok nebyl výjimkou. Vítězem byl Matěj Dohnal, na druhém místě se poté umístila Michaela Vodová.

Michaela Mařánová

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují