Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Živý obraz

10. 6. 2015

 Ve středu 10. 6. 2015 jsme měli generálku na Živý obraz v parku Gustava Mahlera v Jihlavě. Všichni jsme se sešli naproti parku u hřiště. Když přišel konečně Marek a byli jsme všichni, začali jsme hrát hru „Kdo první najde naší cedulku se jménem souboru. Po parku bylo totiž cedulek spousta. Když Terezka s Aničkou našly tu správnou, začali jsme vymýšlet, jak budeme po dobu „zmrznutí“ stát.
Podle účasti vznikl největší živý obraz v dějinách České republiky. Scenérie, která se v parku odehrála, se jmenovala  Jan Amos Komenský se loučí s Jihlavou. Bylo tam na 400 jihlavských občanů, kteří se živého obrazu účastnili.
Mezi tanečníky se nám schovaly také dvě „talentované“ houslistky. Lenka Prägerová a Míša Mařánová. Elegantně si stouply se skřipkami pod bradou a stály jako opravdové sochy.
Druhý den, ve čtvrtek 11. 6. 2015 se měl Živý obraz uskutečnit. Měli jsme na sobě pajerské kroje. Všem „sochám“ rozdali špunty do uší. To mělo své opodstatnění. Osmkrát se během obrazu střílelo z děla, které bylo hned vedle nás, tak abychom se leknutím nehýbali.
Marie Bartošová

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují