Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Vánoční vystoupení pro školy 2011 – podruhé

21. 12. 2011

Dne 21.12.2011 se konalo vánoční vystoupení pro školy. Netradičně však bylo letošní rok ve středu. Vystoupení pro školy byly opět tři.

V sedm hodin ráno jsme se sešli jako obvykle před DIODem a čekali, až nám odemknou dveře do divadla. Když konečně přišli, tak jsme rychle utíkali dovnitř a zabrali si šatny pro sebe. Samozřejmě si někteří pospali a nestíhali. Komu se chce takhle brzy ráno vstávat? Poté co jsme se převlékli a učesali, už jsme jen čekali, až to vypukne. Mnozí si ještě opakovali texty a ujišťovali se, jestli je nezapomněli. Muzika opět zdržovala i svým laděním a pak už to začalo.

Toto vánoční vystoupení se moc nelišilo od předešlých. Nechybělo koulování, koleda, hospodář s hospodářkou, štěpánská koleda a už vůbec ne průvod do Betléma, kde si mnozí z tanečníků zazpívali krásná sóla u jesliček. Malý Ježíšek byla však bohužel zase jenom panenka. Na konec nechyběla ani naše oblíbená vánoční koleda Zpívám, zpívám, kterou jsme si mohli zazpívat za potlesku našich malých diváků.

Děti byly pozorné a moc se jim naše vystoupení podle ovací líbilo. I já si myslím, že se nám moc povedlo a už se teď můžeme všichni těšit na ty pravé Vánoce, které nás teprve čekají.

Pavlína Pulicarová

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují