Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tkon 2022 – návrat

5. 8. 2022

V 16.00 už stojíme s autem ve frontě na trajekt. Kvůli horku se v autě nedá moc sedět, ale ono to není o moc lepší ani venku. V 16.20 už jsme byli nalodění na trajektu. Z paluby ještě koukáme na pláže, kam jsme se chodili koupat a slunit a je nám moc smutno. Zhruba po 20ti minutách už zase sedíme v autě a vyjíždíme směr Záhřeb. Zhruba ve 20 hodin jsme dojeli před hlavní vlakové nádraží, kde jsme si vyndali věci z aut, rozloučili jsme se a šli hledat úschovnu zavazadel. K naší smůle jsme zjistili, že úschovna je otevřena pouze do 22h, takže jsme se rozhodli, že uložíme jen nejnutnější věci a půjdeme se posadit do parku před nádraží.

Asi kolem 21.30 jsme se vrátili pro věci a „zakempili“ to na nádraží. Kde jsme hráli kvarteto, poslouchali písničky a smáli se zážitkům, které jsme na táboře zažili. Párkrát zde padla věta, že se prostě vrátíme do Tkonu. (Spoiler – nevrátili jsme se). Vlak nám měl přijíždět v 00:19, tak jsme se kolem půlnoci přesunuli na nástupiště, kde jsme se po pár minutách dozvěděli, že vlak bude mít 25 minut zpoždění. Docela jsme se lekli, aby to nedopadlo jako po cestě tam a nečekali zase třeba 2 a půl hodiny, ale naštěstí jsme kolem 01:00 už hledali ve vlaku naše kupéčka. Ráďa nám poskládal bágly a během pár chvil jsme všichni usnuli.

Asi ve 02:50 jsme již stáli na hranicích a čekali jsme na pasovou kontrolu. Pro celníky občas bylo trošku náročné vyžádat od naších námořníků pas, protože prostě spali. Tentokrát nespala Lenka, ale na rozdíl od pana celníka zvládla vzbudit celé kupéčko, kontrola proběhla úspěšně a my jedeme dál! V 9.15 míjíme Bratislavu. Ve 12h vysazujeme další 3 členy ve Žďáře – Ráďu a Klárku s Julčou. Ve 12.30 přijíždíme do Havlíčkova Brodu. Kde jsme předali ještě Milušku a Lukyho. Podtrženo sečteno – do Chorvatska nás z Brodu vyjelo 11 a z Chorvatska do Brodu jsme se vrátili 4!

Mějte se a smějte se pokud neusneme, tak ještě jeden bonusový materiál napíšeme!

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují