Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tkon 2022 – den osmý

1. 8. 2022

Dnes nás nebudí trubka, ale jen pískání. Nebylo téměř slyšet, proto Lenka velmi ráda zakřičela: „To byl jako budíček, kdybyste to nepochopili!“ Ihned se nám vstávalo mnohem lépe. Nicméně situace začíná být vážná, dokonce velmi! Nějak vůbec nestíháme a musíme překopávat program kvůli nácvikům. Takže budou trochu fofry.

Po rozběhání a rozhýbání opakujeme Horácká kola – jaké překvapení. Kola trénujeme i s příchodem na jeviště, což bývá takto po ránu docela boj, ale nějak se to vždycky zadaří. Další boj jsou ty zpěvy po ránu, ale to taky nějak dáme. Jen ještě poštelovat ty choreografie. Po snídaní jsme šli uklízet pokoje a poté vyrazili na nástup. Zde jsme se dozvěděli, že ve škole během prvního zaměstnání budeme trénovat dívčí tance – věnce, košťata a kluci trénují začátek ohňů (pilu jsme nebrali, tak si nějakou zrezlou našel Luka u rybárny – slavnostně přísahal, že ji pak vrátí!) a házení s košťaty. Víc nestíháme.

Osvěžení v moři, velmi sytý oběd a kreativní ruční práce – zhruba takhle rychle nám tu ten čas utíká. Během druhého zaměstnání byli do školy svoláni všichni, kdo dělají Ohně. Pořád a dokola skoky přes vatru, přílet čarodějnic, hody koštětem a tance v páru. Ti, kteří netančili Ohně, se mezitím zdokonalovali v přeskoku přes švihadla. Nejprve přes krátké a každý sám, následně přes dlouhé lano a nakonec přes cvakací lano ve dvojicích. Pro některé to byla zcela novinka, proto jsme se u toho hooodně zasmáli.

Svačinu jsme dostali v podobě ovoce. Za odměnu opět následovalo krásné osvěžení v moři. Kolébání se na vlnách nás stále baví, ale už k tomu přidáváme i lidské pyramidy či jiné akrobatické prvky. Po využití našich krásně teplých spršek, které máme před ubytovnou a jsou vyhřáté od našeho stále rozžhaveného sluníčka, jsme se pomalu začali těšit na večeři. S plným bříškem jsme si zazpívali všechny naučené písničky a šli se obléknout a přezout na nácviky choreografií. Naštěstí už nám zbývali se naučit konce všech výstupů a pak už jen pilovat a pilovat. Každý už si začal pamatovat svoje tance a místa na kterých bude vystupovat, takže nám to odsýpalo mnohem rychleji. V pozdějších večerních hodinách jsme dokoukali druhou půlku pramínkovského vystoupení a šli spát. Laku noć!

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují