Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tkon 2022 – den desátý

3. 8. 2022

Dnešní předposlední ráno bylo velmi, ale velmi neobvyklé. Lenka a Ráďa si vzaly na starost budík. Aby se všem co nejlépe vstávalo, pustily do repráku známou znělku z večerníčku Bob a Bobek. Oblíbená hláška „Vstávat, vstávat a cvičit!“ se nesla po celé budově. Jelikož to stále nestačilo a většina měla stále ještě noc, tak přidaly známou českou vypalovačku „Trezor“ od Karla Gotta, při které si zatancovaly napříč patry a zpívaly na celou budovu. K velkému překvapení nikdo jiný netančil ani nezpíval, ale z postele vylezli všichni. Zas na druhou stranu – výrazy námořníků vykukujících z kajut, byly o dost příjemnější, než když budili kluci s vozembouchem. Největší dva vyvržené vorvaně (Siruček a hlavně Šimala!), co slíbili, že vylezou z postele ještě před budíčkem, nevzbudilo vůbec, ale vůbec nic (z tohoto důvodu nemáme záznam!). Společná rozcvička u rybárny – trčanje, zajedničko razgibavanje i vježbanje plesa „Horácká kola“

Doručak: gris s kakaom i šećerom.

Po snídani následovalo opět uklízení kajut. A po jídle jsme si do batohů zabalili pití, taneční boty, na hlavu klobouky a vyrazili jsme do města k jevišti na prostorovou zkoušku. Bylo veliké horko, ale vše jsme zvládli. Po zkoušce pláž nebo spánek. Lenka a Ráďa šly psát blog do klidu na pokoj. Jako první to „5 minut promyslela“ Radka, načež jí Lenka po třech minutách psaní řekla, že světlo na noťasu je příliš ostré, ztlumila jej a za 3 minuty.. Zzzzzz Opět kvůli této neodkladné situaci „pozdíme“.

Ručak: knedle s kupusom, batak i nadbatak (piletina)

Následovalo dokončování ručních prací a následné jejich odevzdání. Hodnocení jednotlivých výtvorů si vzala na starost naše výjimečná odborná komise Željka, Matea i Vlatka. Poté se v  jídelně rozestavěly stoly, aby na nich mohlo proběhnout žehlení krojů. Peglanje krojeva se odvijalo u blagovaoni od 13:30h do 17:30h. Lenka je bila jako umorna pa je obećala Simoni sve samo da joj ispegla nošnju.

Úkol dne: učesat a obléct. Djevojke su imale cijeli dan da naprave frizúru i obuku se u nošnje. Dječaci su pomagali pri izradi drdola.

Večera – pire krumpir, pikant roštiljke, kečap

Během volných chvil si pilní námořníci zkoušeli a opakovali texty a choreografii z večerního vystoupení. Byli trošku nervozní, aby vše dopadlo, jak má.

Vystoupení dopadlo obstojně… kecáme bylo to výborný! Přišlo k našemu potěšení více diváků, než jsme čekali. Luka řekl, že tam byla dobrá stovka a my Lukovi co? My mu věříme! Na závěr jsme byli potěšeni velmi dlouhým a vřelým aplausem. Turistička zajednica općine Tkon nas je poslije nastupa počastila lokalnim delicijama i osvježavajućim pićem.

Nastup je bio prije svega zanimljiv, ali na kraju je sve prošlo dobro.

Konec a spánek.

Laku noć.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují