Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2023 – Den šestý (3.8.2023)

3. 8. 2023

Den šestý, pracovní den čtvrtý. Sil máme stále dost, avšak u některých už se svalová únava začíná projevovat. Každým dnem tu máme o několik zatejpovaných táborníků víc, naštěstí barevných tejpů máme dostatek. Vedoucí už padají také, ale improvizovat i přes veškeré komplikace umíme. Třeba Woršiho nahradila maminka Worši, takže při nástupu děti vlastně nepoznají rozdíl.

Následujících pár odstavců Vás čekají informace o tom, jak tu během dne fungujeme.

K snídani jsme měli na výběr! Výbornou sýrovou pomazánku a paštikovou pomazánku. A samozřejmě čaj (ten máme k dispozici celý den), který nás takhle při chladném ránu krásně zahřál. Veškerá dopolední zaměstnání jsme se snažili přesunout dovnitř budovy nebo kulturního domu, jelikož nám počasí opět nepřálo. Mezi zaměstnáními jsme se posilnili broskví a při konci druhého už jsme zaregistrovali chumel u stolu s polévkou, která voněla přes půl areálu. Bramboračka mizela z mís rychlostí blesku a u kuchyně se začala tvořit fronta na kuřecí paličky s rýží.

Polední klid je klid jak pro tělo, tak pro duši. Tábor utichne, zasedne se ke stolům a jde slyšet jen cinkání jehlic při háčkování, ježdění pastelek po papíře nebo ťukání do klávesnice při psaní not. Výrobky už se začínají hromadit a my máme jednoduše radost.

Plán na vystoupení se nám pozměnil, něco přidáváme, něco vynecháváme, proto jsou nácviky o to intenzivnější. Něco se ještě skládá, v něčem už dotahujeme poslední detaily. Po celou dobu zároveň probíhá nácvik muziky, abyste z vystoupení neměli jen příjemný vizuální vjem, ale také ten poslechový.

Na třetí zaměstnání se nám vyjasnilo počasí a sluníčko se na nás bez mráčků začalo usmívat, takže jsme se mohli konečně přesunout ven. Může se zdát, že tu vlastně každý den probíhá úplně stejně, ale opak je pravdou! Přátelství se den co den prohlubují, jídla jsou čím dál lepší a tři nejmenší členové Anička, Theo a Amina nám tu zlepšují dny vlastně jen tím, že tu jsou. Cítím povinnost znovu zmínit jídlo, jelikož tu máme takový luxus, že si můžeme chodit i přidávat. Někteří i třikrát! Hlady tu tedy rozhodně neumíráme a já osobně mám už teď pocit, že se z tábora vrátím nejenom s krásnými vzpomínkami, ale i s pár kily navíc.

Večerní hra byla běhací, což byla pro některé z nás veliká výzva po skvělé sekané s bramborem k večeři. Probíhala na louce nacházející se kousek nad naším penzionem a jenom samotný kopec nám dal dost zabrat. (Pozn. redakce – pořád píšu nám, nám, ale vlastně mluvím pouze z vlastní zkušenosti po snězení tří plátků sekané s dvakrát přidanou přílohou najednou. Děti tu nepřekrmujeme, nemusíte mít strach).

POHÁR TŘÍ KOUZELNÍKŮ

První (včerejší) úkol poháru tří kouzelníků zněl:

Draci. Každý chrání jedno zlaté vejce. Váš úkol je prostý, vejce mu vzít.

V týmech si děti rozdělily role na draky, sběrače a střelce. Hra byla čtyřkolová a vždy proti sobě soutěžily dva barevné týmy. Střelci měly sestřelit koulemi draky, draci chránili vejce a sběrači se snažili vejce vzít a donést mimo hrací pole, aniž by se nechali chytit drakem. Při hře jsme byli velmi vděční za včerejší trénink letu na koštěti, jelikož rychlost byla v této disciplíně stěžejní. My, profesoři, jsme to naštěstí mohli pozorovat z tribun, díky kterým jsme měli na celé dění krásný výhled. Výsledky ještě nevíme, ale co víme jistě je to, že tato hra probudila v našich malých kouzelnících silného soutěživého ducha. Při západu slunce jsme se příjemně vyčerpaní vraceli zpět do tábora a sdělovali si své dojmy. Na nástupišti Devět a třičtvrtě se poté odehrál slavnostní moment otevírání zlatého vejce, které kouzelníci úspěšně donesli zpět do tábora.

Vyberte nejsilnějšího člena týmu a jeho jméno vložte napsané na papírku zpět do vejce.

Koho tam napsali a co bude dotyčný dělat? To nevíme a o to víc se nemůžeme dočkat dalšího večera.

Otevírání vejce ale nebyla jediná slavnostní chvíle tohoto dne. Při vyhlašování výsledků hry předchozího večera a sypání krystalků do přesýpacích hodin všichni studenti zpívali školní hymnu, prefekt zeleného týmu si dokonce oblékl kravatu. Atmosféra byla krásná a za nás všechny můžu říct, že to byl další kouzelný večer do sbírky těchto dvou kouzelných týdnů.

Kouzelnou noc, přejeme.

Zapsala J.G.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují