Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2023 – Den první (29.7. 2023)

29. 7. 2023

Konečně opět přišel ten den, táborový den. Po několika letech jsme změnili lokaci a tentokrát jsme se vydali do Panenské Rozsíčky. Letošní tábor je pro nás lehce neobvyklý od samého začátku – za 1) neodjížděli jsme společně autobusem, ale rodiče nás dopravili přímo na místo; za 2) je nás tu podstatně méně, než jsme zvyklí. Ale co, holt se budeme muset o to víc snažit, aby o nás vedoucí velice dobře věděli!

Po příjezdu jsme hned dostali pokoj a mohli jsme se začít zabydlovat. Během dopoledne se sešlo celé osazenstvo a táborování jsme zahájili společným obědem, k němuž byla kroupová polévka a čočka s párkem a chlebem. Po obídku nás Staník seznámil se základními pravidly a Zbýša všem představil instruktorský tým. Poté jsme se převlékli do tanečního oděvu a přišlo na řadu rozřazování do tanečních družstev, na které letos dohlížela Martička, Zbýša a pan Brtník. Postupně se všichni vystřídali, tedy téměř všichni – některé naše známé firmy se rozřazování úspěšně vyhnuli, protože je už máme velmi dobře v merku, tak nebylo nutné, aby touto „zkouškou“ procházeli. Než měli vedoucí úplně jasno, začal se zvedat vítr, který s sebou přinesl i šedá mračna a déšť. Naštěstí nepršelo dlouho a obloha se brzy zase vyjasnila.

Nutno ještě dodat, že po obědě dostal každý účastník tajemnou obálku s jakýmsi dopisem…

V dopise stálo:

Řídili jsme se tedy podle instrukcí a v daný čas jsme navštívili obchod s kouzelnickými hůlkami U Ollivandera. Za pultem nás přivítala profesorka Veronila Pepřivá a pomohla nám vybrat přesně tu hůlku, která nám vyhovovala a zároveň jsme si ji mohli upravit pomocí tavné pistole a barevného spreje k obrazu svému.

Jak již bylo zmíněno v dopise, v 16.30 jsme se všichni společně sešli ve Velké síni, kde nás uvítala profesorka Leprová a její fantastické zvíře SÁminámina a po uvítacím proslovu vyzvala postupně každého studenta čarodějnické školy, aby ho Moudrý klobouk zařadil do koleje ke svým spolužákům. Po rozřazení do čtyř kolejí (zelená, oranžová, modrá, červená) si každý nabatikoval svůj rozlišovák. Když už jsme byli všichni společně na zahradě, Zbýša navrhl, že by bylo fajn si zopakovat jména a prozradit něco o sobě, protože nejsme všichni z jednoho souboru, tak ať se lépe poznáme. Za pár chvil jsme se dozvěděli, kdo má jaké oblíbené zvíře, barvu, číslo nebo sport a hlavně tedy to jméno a souborovou příslušnost.

Čas rychle utíkal a najednou tu byl čas večeře. Tentokrát nám paní kuchařka Jana se šikovnou pomocnicí Budkou připravily zapečené těstoviny. Byla to mňamka! Po dobrém jídle jsme se od Zbýši dozvěděli, jak dopadlo rozřazování do tanečních družstev. Po dlouhém zvažování bylo vytvořeno pět skupinek a vůbec poprvé v dějinách našich táborů se stalo, že vzniklo jedno čistě chlapecké družstvo!  A pak nás čekal dnešní poslední úkol – zvolit si kapitána, vymyslet si název tanečního družstva a vytvořit bodovací tabulku.

  1. Ježci (Zbýšovo)
  2. Želvičky (Verčino)
  3. Meflouni (Woršiho)
  4. Pes a 7 tanečníků (Lenčino)
  5. Míšina mimina (Míšino)

A teď pomalu umýt, hurá do pýža a zítra se už nemůžeme dočkat prvního pracovního dne, který nám jistě přinese spoustu nových poznatků.

Dobrou noc.

Zapsala, L.P.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují