Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2021 – Den 8 – Zkamenělý pocestný a bludička

7. 8. 2021

Sobota 7.8. 7:00 SELČ

Doubrava se probouzí pod náporem lechtivých slunečných paprsků a krůpěje rosy se třpytí jako perly na již unavené srpnové trávě s lehkým nažloutlým nádechem. Ranní syrový vzduch ostře rozrazí tóny Lukovy trubky značky Yamaha. Během rozcvičky všichni natahují barvu zlatého slunce a malují si své vlastní. Zjistili jsme, že je to kouzlo, které nám dopřeje další jasný den. Obě dopolední zaměstnání proběhla bez jediné kapky deště, ale za to víc jich padalo z našich čel. K obědu jsme měli lahodné smetanové kuře na paprice s houskovým knedlíkem. Petříček jich měl sedm, Radek dvacet, průměrná křehká dívka jich snědla osm.

Naše zdravotnice Jarmilka se věnuje také ručním pracem v rámci svého oboru stejně jako účastníci tábora. Vzhledem k náročnosti programu se jí zvyšuje spotřeba tejpů a jiného obvazového materiálu na úkor háčkovací příze. Nevychází z pokoje bez Fenistilu a úsměvu na rtech, který ji tuhne s každou další táborovou hrou, jež je pro děti jedna z největších radostí celého dne.

Počasí se po několika dnech konečně umoudřuje, a tak si naši malí účastníci tábora dopřávají první bazénovou lázeň. Úsilí vedoucích tábora při stavění nového bazénu je odměněno dětským smíchem a radostí z vodních radovánek. Zchlazení a osvěžení po dalších třech pracovních dnech vítají nejen děti, ale i vedoucí. Je to prostě skvělé.

O plánované noční hře naši nejmenší po celý den nevěděli, protože hra byla stále v ohrožení rozmarů počasí. Bouřka hrozí během celého podvečera. Paní kuchařky nám k večeři připravují lehký chod – Musaka alá Doubrava. Energie a kalorie ovšem doplňujeme druhou tradiční táborovou večeří, kterou jsou špekáčky, jež si každý opekl dle svého gusta. Načichlí táborovým kouřem se po družstvech vydáváme na noční stezku odvahy. Cesta je značena signalizačními světly. U stohu číhá krvelačná bestie, za stoletým smrkem vedle silnice třetí třídy stojí zkamenělý pocestný a v poli bloumá duch zesnulého statkáře. Jako vedoucí jsme hrdí na to, že nedošlo ke ztrátě ani jediného kusu, který jste nám svěřili do péče. Děti si noční hru užily a jejich statečnost jsme po právu odměnili – ráno je bez rozcvičky…

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují