Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2021 – Den 2 – Dešťová víla

1. 8. 2021

Neděle 1.8., 7:00 SELČ

Doubrava se probouzí do ospalého rána. Včerejší horký den byl schlazen nočním deštěm. Hned jsme se ale ohřáli rozcvičkou. Po snídani nám začínají první zaměstnání, hlavně taneční průpravy, ale i česání, oblékání nebo tábornictví. Dopoledne nám naštěstí nepršelo, takže jsme mohli být venku. Ani byste nevěřili, jak rychle obě dopolední zaměstnání utekla a dostali jsme další slavnostní jídlo – svíčkovou.

Po obědě jsme tradičně relaxovali při ručních pracích, např. vyšívání, drátkování a háčkování. Na výrobky už se pomalu můžete těšit. Jak možná tušíte, tábor vyvrcholí vystoupením v parku Gustava Mahlera v Jihlavě, proto jsme na něm po klidu začali pracovat. Poté nás čekalo třetí zaměstnání a chutná večeře – risotto z kulatozrnné rýže, s dostatkem zeleninové vlákniny a sypané jemně strouhaným parmezánem. Chuť rizota byla podtržena tradiční znojemskou okurkou.

Ještě s plnými bříšky jsme se pomalu přesunuli na zahájení celotáborové hry, která se tento rok nese v duchu pořadu „Kdo přežije Doubravu“. Barevné týmy se po hrací ploše pohybovaly se zavázanýma očima a sbíraly papírky svojí barvy. K nim se je snažily dovést spoluhráči, kteří sice papírky viděli, ale mohli zbytek skupiny navigovat pouze svými hlasy. Netrvalo dlouho a rozdali jsme první imunity, které získaly žlutí, černí a zelení. Kmenová rady zhasla pochodeň červeným. Hra nám ani dětem moc energie nevzala, a tak se ještě spousta odvážlivců pustila do nacvičování kroků nebo míčových her. 

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují