Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2017 – Den 7. – Pátek

4. 8. 2017

Kapky deště padají z černých mraků na celý tábor. Vydatný déšť byla první věc, co mnozí tohoto dne uslyšeli, ti co ne, tak slyšeli nějakého z vedoucích, co je vybízel k uklizení věcí z balkónů. Z těch všech částí mého táborového vyprávění jistě víte, že tady máme tvrdou rutinu – budíček, nástup, rozcvička… To ale přírodu nezajímalo a tak začala likvidovat tento zaběhnutý postup. Nebyl zahlášen budíček, proto neproběhl ani nástup. Místo rozcvičky jsme měli provést úklid pokojů a osobní hygienu.

Snídaně proběhla standardně v 8 hodin i přes nepřízeň počasí (do jídelny naštěstí neprší, to se ovšem nedá říct o vyšším patře této budovy).

Vedení tábora se muselo porvat s rozdělením míst na 1. zaměstnání. Pár týmům byl program změněn a jiná si vyzkoušela atypická prostředí, ve kterých normálně netrénujeme. Kvůli hlášenému pršení na celé dopoledne, bylo pozměněno i 2. zaměstnání.

Déšť ustává a my se vracíme zpět do naší rutiny.

Nácviky byly obohaceny o další pásma, jak pro děti, tak pro ty starší. A pokud náš chodíte na všechna po-táborové představení, tak se nebojte, že to budou pořád stejné kousky, čekají vás i novinky.

Začíná třetí zaměstnání a člověk by si už ani nevzpomněl na počasí, které panovalo ráno, protože začalo znovu úmorné vedro. To bylo zahnáno bazénem, jako obvykle.

Večeře je spjata se stále širším repertoárem písní. Dnes k nim přibyla i chorvatská (jak bývá zvykem). Její vlezlá melodie byla slyšet celý den po táboře a u večeře sklidila v podání muziky ohromný úspěch, který si žádal zahrání písně ještě jednou a k tomu zopakování i chorvatských písní z minulých táborů, které nám zůstaly v paměti. Samozřejmě se dostalo i na české.

Krom písní byl u večeře i proslov Staníka, který chválil stav pokojů. Sice podotýkal, že jsou ještě nějaké nedostatky, ale že množství krásně uklizených pokojů je předčí (takže si počkejte na návrat vašich dětí a na to že jim už nebudete muset uklízet)

Věc, momentálně typická pro dobu mezi večeří a hrou, je bufet, u kterého se tvoří táhlá fronta.

Doubrava 2017-08-04

Poslední náročná aktivita dne (znovu stereotypní záležitost) je táborová hra. V té dnešní šlo o námluvy. Poněkud vybíravý vládce nechce pro svou dceru kde koho. Budoucí manžel jeho dcery musí projít náročnou dráhou. Tou prošli nakonec všechny týmy, ale čas rozhodne o vítězi.

Jinak abych dodržel svůj slib, tak vítěz včerejší hry je žluté družstvo.

Máme konec pátého dne, náročného dne. Všichni rádi uleháme do peřin a nabíráme síly na další den. Všichni se moc těšíme na návštěvní den, který se už naštěstí blíží (a není to tak, že bychom se těšili jen na ty buchty, které nám maminky dovezou).

Autor: Vojtěch Šoula (ve spolupráci s Jolanou Dubovou)

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují