Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2017 – Den 12. – Středa

9. 8. 2017

PRACOVNÍ TÁBOR

Víme, že čas je relativní. Proto by ode mě bylo pošetilé napsat, že devět pracovní dnů uplynulo, jako – devět vteřin – devět dní – devět let. Každý si to převedl na své jednotky času (já teď budu psát nezaujatě a nezmíním, jak to uteklo mě).

Těchto devět jednotek času pro nás znamenalo, vstávání – na povel, snídání – na povel, nástup – na povel (to se upřímně asi bez povelu nedá). Vše co bylo (i osobní volno), bylo naplánované, dopředu schválené. Inu tábor, jako tábor. My tu taky tvrdě pracovali.

POSLEDNÍ

Lidský tvor má sklony k sentimentálnímu vnímání i naprostých zbytečností. Vidí, jak něco končí a hned se slzami v očích praví otřepanou větu: „Něco končí a něco jiného začíná.“ To by mě zajímalo, co by pravili zde.

Dnes nastalo dost „posledních“ situací. Ovšem poslední nástup, budíček ani nácviky nebyly. Tudíž ta smutná nostalgická duše má smůlu a ještě nemůže plakat.

Vše probíhalo jako standardní den (proto bych já plakal, ale zde se zabýváme těmi citlivými).

Teoreticky první poslední věc byl nástup na první zaměstnání (to bylo i poznamenáno panem Brtník, takže i to byla poslední věc). Nevím, co by na tom mělo být sentimentální nebo smutné, nebo něco co by mělo vyvolat nějaké pocity.

Další poslední věc, je druhý nástup – zase nic zásadního.

Třetí nástup – možná trochu sentimentu, protože to bylo poslední zaměstnání, ale spíš se víc lidí radovalo.

Večeře – zase nic.

Hra – zase nic.

Vlastně jednotlivě se nestalo nic zásadního, sentimentálního. Ale musím uznat, že se celý den nesl ve zvláštním duchu.

Možná bylo sentimentální to, že celý den byla muzika v Telči. A večer zase přijela, a tudíž skočila poslední chvíle bez muziky – sentiment je na místě.

Doubrava 2017-08-09

Poslední odstavec je spíš takové nevyřčené mínění, které nebudu komentovat. Musím říct, že táborová nálada se mění z hodiny na hodinu.

Náladě nepřidává blížící se loučení. Kdekdo si našel mezinárodní kamarády, a i některé už trvající přátelství si prošly svojí renesancí. Konec bude smutný. Jako vždy.

Ještě tři dny.

Autor: Vojtěch Šoula

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují