Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2015: Výlet

5. 8. 2015

Středa se nesla ve znamení výletu. Ráno jsme vstávali až v 8 hodin a chvíli po snídani jsme mohli vyrazit. Protože i dnes byl velmi teplý den, všichni jsme se vybavili opalovacími krémy, pokrývkami hlavy a dostatkem tekutin. Náš cíl bylo koupaliště v Brancouzích. Cestou ovšem musela barvená druzštva splnit úkol. Cílem bylo nasbírat co nejvíce zlata (víčka od PET lahví). Aby nebyl úkol tak jednoduchý, zlato střezili loupeživí rytíři. Koho se rytíř dotkl, ten ze hry vypadl. Každé barevné družstvo si zvolilo jednoho střelce, který mohl rytíře vyřadit ze hry (vybít).

Vysoutěžené zlato si odnesli na koupaliště, kde ho později směnili za vonné oleje pro krále. Když jsme došli na koupalište a poobědvali připravené balíčky, začali jsme se koupat. Mimochodem, naši instruktoři zvládli výdej obědů na jedničku, během dvou minut byli obslouženi všichni. Pak už skupinky dětí po pěti chodily s dozorem dvou dospělých postupně do vody. Kdo se zrovna nechtěl koupat, nemusel, mohl si koupit zmrzlinu, točenou limonádu nebo něco drobného k snědku.

Po prvním koupání dostaly děti k vyluštění (docela) jednoduchou šifru, která byla napsaná v češtině a chorvatštině. Její vyluštění trvalo některým chvilku, jiným o něco déle. Potom už jsme se zase mohli koupat. Koupali jsme se asi tak do čtvrt na pět, pak jsme se sbalili a vyrazili nejkratší cestou zpět do tábora. Cestou už jsme se moc nezastavovali, jen chvíli na poli vedle cesty a pak až pod sjezdovkou. Nejmenší děti už moc ke konci nezvládaly chodit, naštěstí instruktoři byli ještě plní sil (těžká ironie) a tak je odnesli na ramenech.

Po výšlapu na sjezdovku jsme se hned šli osvěžit do bazénku a až potom na večeři – kuře na paprice s houskovým knedlíkem. Po večeři jsme jen vyhlásili výsledky hry za poslední den a tím pro dnešek hra skončila. Pak šli (skoro) všichni instruktoři do chatek za malými dětmi, aby jim pomohli s věšením plavek a mokrých věcí z celého dne a případně i hledáním klíšťat. V deset večer jsme všichni byli rádi, že si můžeme jít lehnout.

Jalovec 2015-08-05

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují