Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Přišlo jaro do vsi – Vystoupení pro školy

11. 4. 2014

 11. dubna 2014 se uskutečnilo naše tradiční vystoupení v DIODu s názvem ,,Přišlo jaro do vsi“. Našeho představení se účastnila Vrabčátka, Šípek a samozřejmě nejstarší Pramínek. Na ranní představení pro školy z Jihlavy a okolí jsme se sešli také v tradiční čas, a to v 7:00, jelikož první představení mělo začít v 8:00.
Další opakující se věcí bylo, že pán, co měl otevřít hlavní vchod, samozřejmě nevstal tak brzo a my si tudíž užili ranní postávání před divadlem. Bylo to asi jen 10 minut, ale v ne úplně silném jarním počasí se to jevilo jako věčnost. Během zkrácené hodiny jsme to s převlékáním do krojů, holky s česáním a připravováním rekvizit, měli těžké, ale nic neobvyklého, s čímž jsme se už někdy nepotýkali.
V 8:00 mělo začít první vystoupení pro školy, ale stejně začalo déle, jako snad vždy. Když už jsme konečně začali, tak holky předvedly Košťata, Šípek ukázal pásmo Májová louka a téměř celý soubor zatancoval Zaplétání májky. A takto jsme to celé předvedli dvakrát pro další a další školy.  Představení se povedlo a dočkali jsme se i krásných aplausů.
Vojtěch Šoula

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují