Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Okrouhlička 2013

1. 6. 2013

Jako již po několikáté jsme i letos, 1. 6. 2013 – na den dětí – vyrazili na vystoupení do Okrouhličky. Vždy zde tvoříme hodinový program. Kolem čtvrt na 12 jsme vyjeli z Jihlavy, abychom se na místě stihli učesat, převléknout a podívat se, kde vystupujeme. Tentokrát jsme vystupovali v altánu, kde nebyla příliš vhodná taneční podlaha – byl to spíše pouze beton, ale zvládnout se to dalo.

Převlékat jsme se šli do místnosti v patře, kousek od provizorního jeviště. Prostoru bylo málo, tak jsme se museli trochu mačkat, ale na o to jsme zvyklí. Česat jsme se chodili ven. Zbyšek když utíkal do patra do šatny, zavadil rukávem od košile o parapet okna v přízemí a roztrhl si ho od manžety až po rukáv. Rychle se shánělo šitíčko, které prostě nikdo neměl. Tak jsme museli improvizovat a zamaskovat to několika sichrhajskami.

Diváků bylo asi i méně než tanečníků, a to dokonce někteří diváci přijeli s námi z Jihlavy. Přesto vystoupení začalo ve 13h. Muzika program zahájila písničkou, pak jsme zde zatančili Oklepáky, Pomlázku, Beranovský valčík, Trnky – kde museli ve vařečkové a kloboukové vypomoct Marek s Jurou, řemeslnické tance (Kováři, Ševci, Tkalci, Rybáři), kde jsme zapomněli dořešit čtvrtou rybu, takže než jsme sehnali Lídu na záskok, tak muzika zahrála několik písniček a rozloučili jsme se Chomoutem.

I přes nízkou účast diváků, jsme si vyposlechli krásný potlesk a mohli jsme spokojeně vyrazit domů.

Lenka Prägerová

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují