Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Natáčení DVD Horácké tance (4. část)

1. 10. 2011

V sobotu, 1. října 2011, jsme jeli natáčet další část dlouhodobého projektu zpracování horáckých tanců, které zaznamenala sběratelka lidových tanců Zdena Jelínková. Tentokrát byl jako místo natáčení zvolen kulturní dům v Okřešicích. Jelikož zde máme chalupu a natáčení začínalo poměrně brzy ráno, část natáčejících přijela již o den dřív a přespala zde.

Po našem příjezdu jsme přespávající vyzvedli u snídaně a natáčení tak mohlo začít. Začali jsme s natáčením tanců, ve kterých stačil záběr na jednotlivé páry. Tanec jsme si vždy vyzkoušeli všichni přítomní a k samotnému natáčení byl vybrán nejlepší pár. Samozřejmě se stávalo, že pár, který tančil, v posledním taktu špatně zatančil kroky, nebo zapomněl ukončit tanec. Muselo se několik tanců přetáčet. Tak to pokračovalo až do oběda. Po něm přijela další část účastníků, se kterými jsme pak natáčeli hromadné tance. U nich bylo potřeba vidět nejenom jednotlivé páry, ale i celou formaci.

Když jsme skončili s natáčením, rozjeli jsme se opět ke svým domovům. Na celém DVD bude jistě ještě hodně práce, ale z výsledku bude mít radost nejeden soubor a to nás těší.

Zbyšek Voda

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují