Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Kraslení 2012

24. 3. 2012

V sobotu, 24. března 2012, se ve spodním DDM konalo naše oblíbené velikonoční kraslení. Jelikož jsme nemuseli nic připravovat, mohli jsme se sejít až v 8 hodin. V pondělí před kraslením jsme si v umývárně připravili barvy na vajíčka a v pátek jsme rozložili stoly a rozprostřeli na ně noviny. Po příchodu se všichni jen posadili a mohlo se začít.

Pan Brtník na tabuli rozkreslil základní vzor pro ty, kteří přišli poprvé. Na začátku by měl každý začít se vzorem s puntíky, a následně měsíční vzor, aby se po roce opět natrénovaly kroužky a rovné čáry. Letos na kraslení přišla spousta našich členů, převážně dívky a také některé maminky se přišly přiučit ve zdobení kraslic. Po dvou základních vajíčkách, která jsem měla hotová, jsem si šla vybrat další vzor. Poradila jsem se s panem Brtníkem a šla kreslit. Stalo se mi však, že jsem malovala dvě vajíčka najednou. První jsem měla již v červené barvě a druhé jsem šla teprve rozkreslovat. Bohužel jsem si od červené barvy neumyla ruce a na čistém bílém vajíčku jsem najednou měla červené otisky. Myslela jsem, že to nebude znát, ale žlutá barva červenou nepřekryla. Od té doby jsem si vždycky šla umýt ruce.

Nakreslila jsem šest kraslic, které jsem dala panu Brtníkovi k vyfouknutí. Žádné neprasklo, tak jsem si všechna vajíčka mohla odnést domů. Příští rok si určitě kraslení nenechám ujít, protože si vždy odnesu krásné výtvory.

Michaela Vodová

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují