Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Kavčí svatba – Svatba Honzy a Lucky

19. 6. 2010

Dne 19.6.2010 jsme měli milou povinnost, doprovodit Honzu a Lucku na cestě do společného života.

Svatba se odehrála v obřadní síni jihlavské radnice v 11 hodin. Protože jsme měli v ten víkend také vystoupení na JFL, zúčastnilo se svatby poměrně dost členů Pramínku.

Náš oblíbený rituál prodávání nevěsty jsme museli obměnit. Protože pro Honzu by to nebylo takové překvapení, tak musel být prodáván on. Vhodných kandidátů na prodej bylo dost, ale Lucka nás doběhla tím, že si Honzu označila parfémem! Tak máme do budoucna alespoň co vylepšovat. Protože nás po svatbě čekalo ještě vystoupení v Havlíčkové Brodě, museli jsme po obřadu novomanžele opustit. Za to jsme mohli celý den zůstat v kroji.

K večeru jsme se vrátili na hostinu oslavovat. Jelikož jsme po všem tom vystupování byli vysíleni, tak jsme se v první řadě pustili do jídla, abychom nabrali ztracenou energii, a poté to mohli pořádně rozjet. Myslím si, že se nám opět povedlo poklidný průběh trochu rozjasnit a rozdovádět tancem i zpěvem, i když se nás večerního radování účastnilo o něco méně než obřadu. A jak to tak bývá, musí se stát i něco nepěkného – já jsem si natrhl kalhoty. Naštěstí nic, co by se nedalo napravit. V noci jsme se v klidu rozloučili a bohužel odešli domů dřív než se svítáním, jak by si taková správná “Kavčí svatba” zasloužila, neboť jsme v neděli měli ještě to štěstí a vystupovali jsme v hlavním programu JFL na náměstí.

Milan Voršilák

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují