Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Folklor v Máji

22. 5. 2010

Na telčském náměstí Zachariáše z Hradce v sobotu 22.5.2010 proběhla již tradiční akce nazvaná “Folklor v Máji”, která navazuje na Horácké slavnosti, které organizoval p. Brtník nejstarší. Nejen proto se i on přijel podívat na program. Celá akce se také nesla v duchu přeshraniční spolupráce s Rakouskem, zejména s městem Raabs. Během celého dne také probíhal řemeslný trh, kde jsme si samozřejmě nakoupili naše oblíbené trdelníky.

Dopoledního programu jsme se neúčastnili, protože byl věnován místním dětským souborům Kvítek I-III, Krahuláčku z Krahulčí a rakouské Volkstanzgruppe z Raabsu. Ale odpoledne jsme přišli na scénu i my společně s místním Podjavořičanem, jihlavským Dřeváčkem, Marjánkem z Mariánských Lázní a opět se skupinou lidového tance z Raabsu. Po oficiálním zahájení, kterého se ujali starostové z Telče a Raabsu, jsme předvedli tance Třasák, Oklepáky, Mateníky a Posvícenské písně.

Protože nám počasí přálo, bylo náměstí stále plné a my měli spousty diváků. Dokonce jsme se i fotili s turisty z Asie, kteří dostali k prohlídce zámku další atrakci. Byla to krásná oslava přicházejícího léta, a tak se může zdát divné, že jsme po vystoupení zjišťovali, jak dopadlo semifinále v hokeji. Protože jsme byli opravdu bezradní, místním úředníkům se nás zželelo a dostali jsme se až do kanceláře starosty, kde jsme mohli sledovat vítězné samostatné nájezdy proti Švédsku.

Milan Voršilák

P.S. Druhý den jsme mistrovství vyhráli nad Ruskem.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují