Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Dožínky Kaptol 2014

20. 7. 2014

V Chorvatsku se každé dva roky koná velké vystoupení k oslavám ukončení Dožínek. Tentokrát se konaly 17. – 20. 7. 2014 v Kaptole. Jako soubor jsme tam tentokrát vystupovat nejeli, a tak jsme s Milánkem, Michalem a Elkou vyrazili po vlastní ose. Pan Brtník a Martička už tam byli, aby mohli trénovat s místními soubory.
Cesta tam byla velmi veselá, neboť jsme si, jakožto neřidičky, otevřely s Elkou Bechera a bylo nám fajn. Jen cesta přes Vídeň byla vééééélmi zdlouhavá, tak jsem z toho byla trochu nervózní. Viděli jsme z auta pána z vtipným knírkem a účesem a tak jsme se nakonec přes Vídeň dostali.
Do Daruvaru jsme dorazili v pozdních hodinách, tak jsme si vzali věci a šli jsme přespat do Českého domu. Ráno (nebo spíše „ráno“), když se Elka probrala, zeptala se, jestli s ní nepůjde někdo pro snídani. Dočkala se jen odpovědi, že je ještě brzy a my tři jsme se otočili na druhou stranu a pokračovali ve spánku. Tak musela jít sama, ale byla hodná a donesla nám snídani taky.
Potom jsme se vydali na chvilku na bazén, kde jsme se potkali s Martičkou a Kristinou. Tam jsme se pořádně vyblbli a povedlo se nám s Elkou a Milanem posadit se vzájemně na ramena.
Odpoledne jsme si já, Marta a chorvatské soubory z okolí Daruvaru vypravili autobusem do Kaptolu. Milana, Michala a Elku jsme nechali v Daruvaru, aby nemuseli na generálku. Potom za námi dojeli autem.
Generálka se konala na hřišti, kde bylo veliké teplo, ale naštěstí to uteklo rychle. V tom teplu seděl uprostřed hlediště dokonce pán s čepicí na vodní pólo. Těsně před začátkem dojel i zbytek jihlavských výletníků Voršilákovic autem.
Aby nám s Martičkou nebylo líto, že nevystupujeme, tak nám pan Brtník domluvil, že si zatancujeme. Martička tancovala ševcovou s Tomislavem, Antoniem Veltruski a Otou Zadro. Já jsem tancovala Pantoflíčky s Antoniem Milde, a Kováře s Igorem Šimalou, Andrejem Rohlikem a Robertem Čuhnilem z Končenice. Celé vystoupení se vydařilo a atmosféra byla naprosto úžasná!
Po vystoupení nasedalo spoustu lidí do autobusu a frčelo se zpátky do Daruvaru. Vyrazili i Michal s Elkou. Já s Voršilákama a několika Chorvaty jsme zůstali na „afterparty“, která se konala přímo v Kaptole, v domě babičky Josipa Bešty z Jetelíčku. Milánek chvilku poseděl s námi, ale brzy si šel lehnout, protože ho druhý den čekaly řidičské povinnosti. To já s Martou a Chorvaty jsme to protáhli až do svítání! Ano, přiznám se, že po těch pár vínečkách mám závěr párty krapet v mlze, ale kdo by neměl! A co, úspěšné vystoupení se přece muselo řádně oslavit, ještě s takovou skvělou partou.
Ráno nás Milánek odvezl do Daruvaru, abychom si sbalili věci z Českého domu. Než jsme odemkli, Martička usnula na matracích na chodbě.
Úplně nevím, jaká byla zpáteční cesta pro zbytek osazenstva auta, ale pro mě s Martičkou to byl krásný teleport.

Lenka Prägerová

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují