Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den třináctý

15. 8. 2019

Milan Vé se na ranní „běhání“ domluvil jen s Lukášem Čé, ten tuto informaci nepředal dále a ráno asi spal, tak kluci z jiného pokoje byli po ránu poněkud neklidní z chybějící rozcvičky. Jejich neklid a hlučnost způsobila vzbuzení vedlejšího instruktorského pokoje, takže nejprve Marta Vé se je snažila utišit, pak také i Lenka Pé. Oba neúspěšné pokusy se pokusily napravit spojenými silami, opět s mizivým výsledkem. Nakonec rezignovaly a jen bušily do zdi. Dílo spánkové zkázy dokonala Peťa Gé u nich hledajíce fén na vlasy.

Pokud nepočítáme předchozí děj na budově 2, tak nácvikový den začíná až snídaní, dnes už se novou píseň nenaučíme. Po snídani by měly začít nácviky, jenže ještě před nimi ještě přichází černá smršť za pozdní příchody, ale po ní už jdeme opravdu na ně. Mezitím si děti dodělávají výrobky, připravují trička k podpisům a kontrolují se kroje na vystoupení.

Módní přehlídka krojů

Módní přehlídka krojů

Tvoříme upomínková trička

Tvoříme upomínková trička

Po vysilujícím tréninku nám síly doplní uzené se zelím a brknedlíky, přezpívali jsme všechny naučené hitovky a sérii zakončili chorvatskými písněmi. Zpěv přišel ale příliš brzy, takže mnoho z nás muselo dojídat až po něm.

Naše táborová muzika

Naše táborová muzika

Horácká kola

Horácká kola

Během poledního klidu děti ještě stále dodělávají výrobky nebo zkouší kroje. Poprvé také ve foyer zkouší včera složený sbor a dopadá to nadmíru úspěšně. Ve dvě hodiny se scházíme na nástup a kriminalisté se dozvídají, že po svačině mají rekonstruovat svůj nejzajímavější případ za dobu působnosti jejich týmu. Lektoři znovu podle zapsaných protokolů zinscenují proběhlé vyměňování houslových pouzder mezi mafiánem a tentokrát seržantkou Kellnerovou. Pak už nastupují naše kriminalistické týmy se svými případy. Všechny týmy musely řešit opravdu složité zločiny a při nich se setkaly s velmi vychytralými padouchy a psychopaty.

Tentokrát jsme kuchařky překvapili my, na rýžovou kaši jsme zaútočili jako sarančata, pro některé instruktory už nezbylo nic a musely se pro ně ohřívat zbytky od oběda. Hned ze dvou důvodů po večeři nastala slavnostní chvíle: děti odevzdávaly výrobky (mohou za ně ještě nasbírat nějaké body a po ohodnocení se jim vrátí) a čekala nás generální zkouška na závěrečné vystoupení. Zatím to vypadá náramně.

Generálka

Generálka

 

Zítra nás čekejte ve Staré Říši v 16:30 a v sobotu v jihlavské ZOO v 10:30, 11:30 a 12:30.

A nás čeká ještě hodnocení výrobků a žehlení krojů, takže dobrou noc 🙂

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují