Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den šestý

8. 8. 2019

Zas ráno!  Luka eS s trubkou! Nastal nám další pracovní den. Hurá! Po dni odpočinku „vítaná změna“. Radostně jsme při rozcvičce protáhli zatuhlé končetiny.

Ranní rozcvička

Ranní rozcvička

Rychlý úklid pokojů a k snídani chleba s pomazánkou a čaj. S plným břichem jsme si zazpívali píseň dne – „Konzbulovský pole“ a naběhli na nástup na zaměstnání. Martička Vé, nám řekla co, jak a kam, a šli jsme zdokonalovat naše dovednosti. Po prvním zaměstnání jsme snědli jablíčko, někdo i dvě, a protože není čas ztrácet čas a šli jsme na druhé zaměstnání. Dnes k nám na tábor zavítala nová tvář, paní Kamila Skopová, která umí barvitě vyprávět o krojích. První, kdo si vyslechl její povídání, byla čtyřka.

Povídání o krojích s Kamilou Skopovou

Povídání o krojích s Kamilou Skopovou

K obědu přiletěl Luhačovický ptáček s bramborem a po něm jsme zopakovali známé písničky. K chorvatským evergreenům nám přibyla písnička „Sve ptičice iz gore“. O poledním klidu jsme se opět vrhli na naše oblíbené tvoření, někdo si vyráběl chobotničku z vlny, někdo drátkoval, kluci vyráběli letadýlka ze dřívek.

Ruční práce v klidu po obědě

Ruční práce v klidu po obědě

Pár pilných muzikantů využilo tento čas k trénování melodií na vystoupení, tak nám při práci zněly dudy a harmonika. O půl třetí jsme nastoupili na nácviky. Protože jsme se během nácviku docela zapotili, museli jsme se ochladit v bazéně. Po osvěžující koupeli jsme šli na svačinu – čokoládový termix.

Hráz v klukovských hrách

Hráz v klukovských hrách

Po svačině následovalo dnešní poslední zaměstnání. Kromě krojů a tradičních tanečních zaměstnání jako jsou rytmy, diagonály, kroky, nově přibyla i statická gymnastika, se kterou se letos jako první poprali ti nejmenší. Vzhledem k jejich věku byla až překvapivě dynamická.

Skáčeme gumu

Skáčeme gumu

Zaměstnání "Rozcvičky"

Zaměstnání „Rozcvičky“

Po náročném dni nás kuchařky potěšily těstovinami s vepřovým na kmíně. K dokonání dneška už nám chybělo jen otestování našich kriminalistických schopností. Dnes jsme prověřili rychlost a obratnost v našem oktagonu při „Australské stíhací jízdě“. Naši kriminalisté se mezi sebou několikrát utkali v různých věkových kategoriích, konkrétně nejmladší, do deseti let, mezi 10 a 15, nad 15 a bez omezení. Pak jsme už hráli jen tak pro radost a pro špinavá kolena. A hádejte, co bylo po té. Můžete třikrát, ale stejně neuhodnete, s umytými hlavami jsme šli spát.

Večerní hra

Večerní hra

Večerní hra

Večerní hra

    

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují