Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den sedmý

9. 8. 2019

Vzbuď se a koukni se ven, je ráno, je ráno, Anno. Vzbuď se a koukni se ven. Dnes bude nádhernej den, je ráno, je ráno, Anno. Dnes bude nádhernej den. Já přesně v sedm tě čekám!“ BUDÍČÉÉÉK, a mám po krásném snu, musíme vstávat, abychom stihli nástup na rozcvičku. Po skupinách se na ni rozbíháme – protáhneme hlavu, ramena, kolena, palce, kolena palce, kolena palce, pak se chytáme na kroužek a za zpěvu “Horáckých kol” pod dozorem pana Míly Bé drilujeme části choreografie. Tady zkrátit krok, teď tolik neposkakovat, mít špičky na střed kruhu. Ale už se nám to začíná rýsovat. Jen ty úsměvy po ránu už nejsou to, co bývaly, ale dejte nám chvilku a jídlo nám je na tváři vykouzlí. A vskutku – po snídani je to hned lepší. Po ní opět zůstáváme sedět u stolu a čekáme až přijde Míša eM s houslemi, aby nám přehrála melodii dnešní písničky. Dnes se učíme písničku “Na tom našem rybníce” a za jejího stálého broukání nastupujeme na první zaměstnání.

Statická gymnastika

Statická gymnastika

Schlazení po statické gymnastice

Schlazení po statické gymnastice

První, druhé zaměstnání už je taková rutina, že nás ani loupání pomeranče k svačině nerozhodí. Ovšem oběd dneska je opravdová bomba, průměr 5,563 vdolku na člověka je nový místní rekord (dle slov kuchařek: „To jsme ještě nezažily, vždyť jsme zadělaly z 10 kg mouky.“). Celkem padá na oltář folkloru 612 vdolečků. Po obědě se učíme zbývající slova dnešního hitu a zpíváme ostatní šlágry. Polední klid je ve znamení chobotnic, ovšem vytváříme i letadélka, ale času se dostává i na ostatní tradičnější výrobky. Po uklizení jídelny se vrháme do přípravy vystoupení. Postupně se nás začíná zmocňovat nervozita nad jeho kvapným přibližováním. Ale už jsme zatloukali kůly do hráze a dostáváme se k „Cestičce blódivé“.

Vyrábíme chobotničky

Vyrábíme chobotničky

Letadlo z dřívek

Letadlo z dřívek

Protože je dneska perný parný pracovní den, před třetím zaměstnáním chladíme naše rozpálená těla v bazéně, abychom ve zdraví přečkali do večera, jinak pečlivému čtenáři jistě nemusíme opakovat, jak třetí zaměstnání probíhá. Jestliže je dnes perný den, tak k večeři jistě patří peprný bramborový guláš. I když si i nejmenší přidávají, rekord asi nepřekonáme, ale jen z toho důvodu, že se v něm nevedou statistiky. Písně na lepší slehnutí jsou nedílnou součástí každého jídla, takže celá jídelna přivolává muzikanty rytmem z písně „We will rock you“.

Den samozřejmě končí kriminálkou Doubrava. Včerejší jízdu na louce vyhráli černí, pronásledovaní fialovými a zelenými, kteří si ve stejném pořadí rozdělují po 4, 2 a 1 okrscích. Po dovednostních zkouškách nás dnes opět čeká případ, musíme získat čísla bankovních účtů, které jsou používány mafií pro korumpování místních politiků. Který tým získal nejvíc účtů se dozvíte zas až zítra, protože když přicházíme do tábora, rádio hlásí sedm padesát… Dnes už jdeme spát. Inspirací dnešních zápisků z folklorní kapsy byl Vašek eN a Kvílovny.

Večerní hra

Večerní hra

Večerní hra

Večerní hra

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují