Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den první

3. 8. 2019

Seznamovací hry

Ráno chvilku po osmé hodině jsme byli dovezeni našimi drahými rodiči k městskému vlakovému nádraží, kde na nás čekal Staník Čé, s Barčou Jé, Lenčou Bé a Jarmilkou Vé.

Když přijel autobus, uvědomili jsme si, ŽE UŽ JE TO TADY. Tak jsme ještě rozdali pár posledních objetí a pusinek maminkám a tatínkům, nasedli do busu, zamávali z okýnka a hurá za dobrodrůžem. Cesta ubíhala a než jsme se nadáli, byli jsme na Doubravě. 

Tam nás čekal humorný pohled na již přítomné instruktory, neboť vypadali jako „Pat a Mat“ v akci – pokoušeli se postavit stan, který nám má v průběhu našeho soustředění sloužit jako úkryt před sluncem a deštěm během pracovních zaměstnání. Jelikož se tvářili dosti zoufale, tak jim s velkou radostí běželi ti starší na pomoc!

Předvoj chorvatské delegace :)

Předvoj chorvatské delegace 🙂

Po chvilce za námi dorazil i druhý autobus s chorvatskými tanečníky, kteří celí rozespalí po dlouhé cestě začali vylézat z autobusu. Očima hledali známé tváře.

Aby nám nebyla dlouhá chvíle, začali jsme se seznamovat a opakovat jména. Letos se nás sešlo opravdu hooodně, a tak si zapamatovat jména nás všech byl nadlidský výkon! 

Seznamovací hry

Seznamovací hry

Jakmile nám zavoněl z kuchyně oběd, nikdo nás už nemohl udržet na místě. Čekala nás rajská s knedlíkem! MŇAM! 

Po lahodném obědě, který všem moc chutnal, přišlo na řadu ubytovávání, povlékání postýlek a vybalování – to bylo trochu nůďo. 

Protože se spustil déšť, sešli jsme se v jídelně, kde jsme se zabavili (karty, kreslení, háčkování, přiletěly první vlaštovky, atd.). Mezi tím nás pan Míla Bé s Martou Vé, Majdou Bé a Lenkou Pé rozdělovali do pracovních družinek. Trvalo to dlouho, ale došlo to do zdárného konce! Skupinek vzniklo celkem 10 o zhruba deseti členech: 

  1. Beruška a čmeláci (Míša eM)
  2. Zvířátka (Milan Vé)
  3. Já fakt nevím (Lenča Bé)
  4. Princess (Majda Bé)
  5. Modverky (Léňa Pé)
  6. Mimozemšťané (Míla Bé)
  7. Voškubaný slepice (Luka eS)
  8. Čuníci (Zbýša Vé)
  9. Bylo nás 5 (Martička Vé)
  10. Jarmilky (Jarmilka Vé)
Rozdělování do tanečních družstev

Rozdělování do tanečních družstev

Rozdělování do tanečních družstev

Rozdělování do tanečních družstev

Čekání na rozřazování do družstev

Čekání na rozřazování do družstev

Nástěnka družstev

Nástěnka družstev

Po vytvoření družstevních plakátků nastala chvilka volna, ve které nás pan Míla Bé bavil před budovou svým tancem na chůdách, někdo hrál badminton a někdo si užíval klid na pokoji. 

Zítra nás čeká první pracovní den, takže se pro tuto chvíli loučíme a jdeme se chystat na kutě.

 

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují