Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den osmý

10. 8. 2019

Ráno jako malované, sluníčko pod mrakem a povětřím se line libá vůně kávy. I když z některých instruktorských pokojů se ozývá zoufalé volání: „Kafe! Kde je moje kafe? Kafíčko moje milované, předej mi svoji instantní sílu.” Někteří z nich už ale musí šetřit síly vynecháním rozcvičky. Ovšem z dětských pokojů žádné zoufalství slyšet není, jen radostné švitoření. Otázka dne zní: „Co je to PT?“ (Odpověď se dozvíte na konci strany.) Někteří nešťastlivci musí na výlet do Jihlavy, ze kterého se ale vrací v lepší kondici. Dopoledne probíhá standardně až do druhého zaměstnání, kdy začíná pršet, a všichni se musí schovat do budov.

Odpočinek po výkonu

Odpočinek po výkonu

Po obědě zpíváme „Bude jarmark v Krucemburku“ a déšť přestává, takže opět můžeme nerušeně vyrábět a nacvičovat vystoupení.

Kalamajka

Kalamajka

Zkouška muziky

Zkouška muziky

Nácviky na "Klukovské hry"

Nácviky na „Klukovské hry“

Při třetím zaměstnání je Kačka Há povýšena z 10. družstva na instruktorku a nahrazuje Danu Bé při mluvení. Za jemného mrholení oslavujeme svlažením Luky eS jeho narozeniny. Později odpoledne se už hodně rozprší, a tak se budovy otřásají pod skákáním a tančením. Únava z druhého trimestru se začíná projevovat a dětem už se musí ulevovat. I přes to se počet oblepených kotníčků a jiných částí těla nepříjemně zvyšuje. Večeře je exotická, přímo z Mexika.

Na blbiny je energie dost :)

Na blbiny je energie dost 🙂

Po večeři proběhlo přerozdělení vlivu v jednotlivých policejních okrscích. Během dne naše kriminalistické oddělení odposlechem získalo informaci o podezřelé schůzce politika s mafií, proto jsme se na místo vydali, abychom zjistili, zda nedochází ke korupci. Na místě se objevila známá senátorka Kelehenová a s mafiánským bossem si vyměnila pouzdra na housle (asi ladili noty) a mafián při tom ztratil tajný klíč. Z každého kriminalistického týmu sledoval setkání jeden detektiv. Ten poté popsal co viděl dalšímu, ten dalšímu atd. … Takto proběhla celkem čtyři setkání. Poslední vše sepsal do protokolu. Pro bližší představu si prohlédněte video a porovnejte s popisem fialového týmu:

Příběh je o holce blondýnce, která měla tmavě modrou sukni a přešlapovala si. Vedle sebe měla obal od houslí. Přijelo černé auto (Škoda Felicie) z auta vyšel muž celej v černým a také měl obal od houslí, z kterýho vypadl papír. Procházela tam žena s kočárkem a byla v oranžově-růžovém oblečení. Ten muž na ni vyndal pistoli a řekl jí, že ji chce zastřelit a ona mu odpověděla: „Však to nemůžeš, když seš choliček!“

Protože déšť stále neustával, s dětmi jsme si v jídelně pustili pohádku. Starší kriminalisté se po ní vydali k signalizačnímu majáku využívaného mafiány pro předávání zpráv, ke kterému jsme dnes získali klíč. Temnou nocí se linulo světlo oznamující, že za balíky slámy se zítra uskuteční něco nekalého a my to vypátráme. My jsme dnes čekali dlouhou noc, ale Helenka Vé ani další Zlaté koťátko k nám dnes nepřijely. Dnes je krátká noc a každý z nás jde spát. Dobrou noc, původní tance budeme tančit až pozítří, zítra je volný den. 

 

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují