Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den dvanáctý

14. 8. 2019

Poslední pracovní den pro trubače Luku eS začal jako obvykle zatroubením budíčku. Poté měl první zaměstnání volno, a proto si mohl přispat až do svačiny. Děti takový komfort neměly a musely absolvovat jak rozcvičku, tak i snídani s písní. Některé nestíhaly úklid a myslely si, že ho doženou přes píseň, ale to se velmi přepočítaly a dostaly černý bod za nezpívání. Klukovské hry byly opět mezi prvním a druhým zaměstnáním a byl vyměněn poslední kůl za takový, který neohrožuje kladivo.

Zaměstnání "Tvary"

Zaměstnání „Tvary“

Statická gymnastika

Statická gymnastika

K obědu byla brkaše s masovou roládou. Při písni dne jsme se divili, že „Na Veveří“ je devět věží. Po obědě následoval odpolední klid s ručními pracemi souběžně s výběrovým řízením na zpěv chorvatských písní, které zazní na vystoupení.

Výběrové řízení na chorvatské písně

Výběrové řízení na chorvatské písně

Na znamení konce tábora jsme před třetím zaměstnáním začali bourat stany, což některá družstva částečně zachránilo před náročným úplně posledním zaměstnáním. K večeři jsme měli guláš s těstovinami a zazpívali naše oblíbené hity.

Nácvik pásma "Svatba"

Nácvik pásma „Svatba“

Nácviky tance "Kalamajka"

Nácviky tance „Kalamajka“

Vítání jara (smrt zatím v přestrojení)

Vítání jara (smrt zatím v přestrojení)

Během večeře nám někdo ukradl peníze z charitativní sbírky, co probíhala během návštěvního dne. Zloděj k ukrytí a útěku neměl dost času, proto jsme odhadovali, že peníze budou skryty někde v táboře. Při pátrací akci byla nalezena naše červená pokladna, bez peněz ale s černým šátkem. Majitel byl rychle identifikován jako Standa Čé. Na svoji obhajobu uvedl, že to na něj někdo musel hodit, protože žádný rozumný zloděj by na místě nenechal takhle usvědčující důkaz. Během svého výslechu poskytl informace o dalších třech podezřelých Honza Ká, Benji Ká a na začátku zmíněný trubač Luka eS. Naši kriminalisté hned vyloučili Honzu a soustředili se zejména na Benjiho Ká a Luka eS. První jmenovaný začal utíkat a druhý zase přiznávat. Kdo z nich je ale skutečný zloděj? Po důkladném výslechu bylo jasno – je to Luka eS. Nejenže peníze ukradl, on je dokonce utratil. Polehčující okolností je, že je utratil za sladkosti pro děti a pak jim je hned rozdal.

 

Po soumraku při svitu luny nám pan eF se Standou Čé připravili překvapení v podobě ohňostroje. Den byl završen táborákem, při němž jsme zazpívali mnoho písní zejména z pohádek, ale třeba i zimbabwskou hymnu. Poslední písní už jen při žhnoucím ohni byla tradičně „Červená se line záře“.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují