Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den devátý

11. 8. 2019

Pro instruktory z budovy 2 byla noc kratší, než se na slušný volný den dalo čekat, protože se naši kocourci rozhodli s Milanem Vé, že ráno vyjdou na procházku. Milan ovšem čekal déšť, a určitě nechtěl vstávat, ale slunko tomuto snu vystavilo stopku. Hoši se sešli na jednom horním pokoji a místo toho, aby Milana Vé z dolního pokoje vzbudili, vzbudili všechny ostatní nahoře. Tím se odstartoval dominový efekt. Marta Vé musela volat dolní pokoj, čímž vzbudila Luku eS, který pak vzbudil Milana Vé. Krásný to budíček pro instruktory, ale ještě hezčí procházka pro kluky.

První zranění

První zranění

Snídaně, a vlastně i celý den, proběhla v pozvolnějším tempu, protože jsme se dnes neučili žádnou píseň, ale kdybychom se ji učit měli, tak by to byla určitě „Moje máma“. Ovšem ty i s táty přijeli až odpoledne, k čemuž se dostaneme později, před tím byly dopolední nácviky, které slečna fotografka Lenka Pé fotila jak o závod, ale pak zjistila, že v aparátu nemá kartu, takže fotky si musíte představit anebo dojet na vystoupení. Tato chyba je ojedinělá a stala se teprve potřetí. Během „Klukovských her“ jsme měli první nehodu, nečekaně to nebylo při zatloukání kůlů, ale při bitce! Kdo by to byl čekal?

Vítáme se s rodiči

Vítáme se s rodiči

Rozbíhá se nám tu takový nešvar, nejmenší děti si dávají k obědu šest knedlíků, sní je a nepřijde jim to divné. Možná proto, že k dnešnímu slavnostnímu obědu byla svíčková.

Před a po

Před a po

Jak již zaznělo, odpoledne přijeli někteří rodiče. Pro nenavštívené ale i ostatní kriminálka Doubrava pořádala charitativní výprodej skladu. Naši kriminalisté pro získání peněz obcházeli nejrůznější stanoviště, například lovili kulky z vody, švihali bičem, nebo zkoušeli svou psychickou odolnost, aby se při zásahu snadno nevytočili.

Hrajeme hry s rodiči

Hrajeme hry s rodiči

Koupačka v bazéně

Koupačka v bazéně

Před večeří se zejména nenavštívené děti vykoupaly v bazéně. Přitom jsme ztratili našeho oblíbeného maskota – plameňáka „Kachnu“. Buchet bylo letos poskrovnu, málem jsme litovali, že jsme odvolali teplou večeři, která normální roky bývá netknutá.

Po ni kriminalisté vyrazili k balíkům zjistit, co se tam odehrává. Za nimi opravdu objevili cosi podivného – skrytou schránku s penězi. Ovšem byli příliš nápadní a odhalila je mafie, proto jako odplatu každému týmu unesla jednoho člena. Naštěstí jim nedali roubíky, a tak je zbytek týmu po zvuku snadno našel. Den se chýlí ke konci, tábor utichá a jen zdáli je slyšet dunění technopárty (ta není naše).

Nástup před hrou

Nástup před hrou

Výprava pro podezřelý balíček

Výprava pro podezřelý balíček

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují