Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tkon 2022 – den sedmý

31. 7. 2022

Tram ta da dá! Opět slyšíme ranní budíček. Spěcháme do koupelny se co nejrychleji připravit na ranní rozcvičku. Na nástup jsme opět zvládli dorazit všichni. A hurá všichni společně vybíháme! Běželi jsme asi kilometr, než se vedoucí, který má nejvíce sil, otočil a viděl, že běží skoro sám, tak se tedy vyhlásila cesta zpět k rybárně.

Po rozcvičení celého těla opět opakujeme naše oblíbená Horácká kola. Po ránu zpívat takové výšky to je opravdu pohlazení pro uši a slunko v sedm ráno tady taky není žádná hitparáda, takže co si budeme – zpotili jsme se až… běda. Přišel na nás hlad a k snídani jsme měli „smaženou chleboveku ve vajíčku“ a párek. Naše velké zásoby kečupu začali díky těmto snídaním pomalu, ale jistě docházet. Úklid kajut a koupelen, protože instruktorům se pořád něco nelíbí. Boj o košťata a lopatku na smetí byl opět na místě.

Po skončení uklízecí akce byl zase a opět nástup na první zaměstnání. Přesun do školy. Již máme několik obvázaných kotníčků, tak se aktivity trochu upravují, abychom byli schopni tance.

Co bychom vám tu psali a neopakovali se… Program s pláží u moře a házením míčku nesměl chybět. Několik námořníků se místo pláže vydalo do města na sladoled a nákup nějakých mlsek (čti Nutelly). Během poledního klidu a ručních prací většina účastníků s chutí pracuje a zkouší nové techniky pro výrobu upomínkových předmětů z tábora, další využívají tento čas k ujasnění taneční kroků na vystoupení, naposlouchávání písniček a jiní třeba během psaní blogu usínají. Tímto se omlouváme, že „pozdíme“ s příspěvky, ale nějak je to horko silnější, než my.

Během procházky městem jsme si ještě všimli, že po městě již jsou vidět plakáty na naše vystoupení, které proběhne 3. 8. 2022 ve městě Tkon, kdybyste chtěli přijet na čumendu. No nic, pro dnešek jdeme zase spát. Tak dobrou.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují