Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2023 – Den pátý (2.8.2023)

2. 8. 2023

Konečně se nás dnes ráno rozhodlo probudit sluníčko. A bylo to krásné ráno. Mohlo být tedy ještě krásnější, protože nás nečekala rozcvička a mohli jsme vstávat teprve až na snídani, kterou máme v 8 hodin, ale bohužel nás v 7 hodin vzbudila paní správcová, která začala vysávat na chodbě. No nic, zacpali jsme si ouška polštářem a zkusili spát ještě chvilku. Na snídani nás dnes čekalo příjemné překvapení byla makovka a KAKAO!!!!! (dle zpráv z kuchyně 12litrů, zbyl pouze mini hrníček!) Všichni si moc pošmákli, jen pan Brtník si ještě přišel vyprosit za paní kuchařkou alespoň dva chleby s pomazánkou. Protože hezky prosil a smutně koukal, tak se slitovala a chleby darovala.

Po snídani jsme se šli převléknout a připravit na výlet. Protože po dlouhé době vysvitlo sluníčko, tak jsme se museli namazat opalovacím krémem, a ještě našplíchat repelentem, abychom byli připraveni na střet s divokou přírodou. Poté jsme vyrazili, ale asi po 100 metrech jsme se zastavili, protože jsme měli domluvenou zastávku v místním obchůdku. Dle slov našeho klíčníka a šafáře Stenlyho mohla paní prodavačka po našem náletu zavřít krám. Když jsme si dostatečně napakovali batůžky dobrůtkama, tak jsme si to konečně začali štrádovat do kopce po krásně vyfrézované silnici. Cesta nám hezky ubíhala. V čele našeho výletního štrúdlu byla Jula a LePra, které nám cestu zpříjemňovaly zpěvem a tancem.  Druhý konec jistil Zbýša s Andulkou v nosítku a Verča. Stenly, Worši, Jarmilka a malý Theo v kočárku šli napřed, takže jsme vůbec nevěděli, kde jsou a jen jsme mohli doufat, že LePra skutečně tuší, kam nás vede. Po nějaké chvíli jsme odbočili na louku a prošli kolem rybníku. Cestou jsme měli za úkol nasbírat nějaké ingredience, abychom mohli vytvořit zotavovací lektvar. Potřebovali jsme nasbírat květ žluté barvy, květ kopřivy, list javoru, kořen smetánky lékařské a vodu z pramene.

Na první větší zastávce jsme se dozvěděli, že Mozkomoři našli Siriuse Blacka a chtějí mu vysát duši. Rozhodli jsme se ho zachránit. Jediná překážka byla, že neznáme Patronovo zaklínadlo, takže jsme to museli změnit. Jelikož se jedná o pokročilé zaklínadlo, tak jsme se k němu museli propracovat přes několik jednodušších kouzel. Všem se podařilo projít zkouškou. Perfektně jsme se naučili používat formuli „Expecto Patronum“. Teď už nezbývalo než se vydat k místu, kde Mozkomoři trýzní Síriuse Blacka – našli jsme jej brzy a společně jsme kouzelnou formuli vyřkli! Před našimi zraky se objevil náš patron, který na sebe vzal podobu Jelena a Mozkomory odehnal. Po malé přestávce jsme se vydali zase o kus dál. Prošli jsme vysokou trávou a dostali se na lesní cestu, která nás dovedla až k prameni moravské Dyje, kde jsme měli možnost získat poslední ingredienci do lektvaru. Pak už jen několik kroků cestou do Rozsíčky a hurá do tábora na oběd – už jsme měli velký hlad, a že jsme se měli na co těšit – bramborové knedlíky, vepřové kousky a omáčka!!! Pohlazení po duši!

Dnešní odpoledne bylo ve znamení nácviků. Některé jsou pro nás náročnější, než jsme čekali, ale bojujeme a snažíme se.

Po večeři nás ještě čekal nácvik letu na koštěti. Na zahradě jsme měli připravenou leteckou dráhu, kterou jsme museli jako tým zdolat. Na koštěti mohlo letět i několik osob najednou, ale nesměli sesednout od startu po cíl. Jelikož profesorka Graběnka Julová (čti „Žulová“ – francouzsky) stopovala čas, všichni si dali záležet, aby do cíle doletěli brzo. Naši malí kouzelníci ještě v kotlíku standartní velikosti 2 uvařili zotavovací lektvar z přinesených přísad a mohli se začít chystat do pelíšků.

Dobrý večer, dobrou noc.

Zapsala L.P.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují