Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2023 – Den osmý (5.8.2023)

5. 8. 2023

Dnešní den proběhl ve velmi podobném rytmu, jako ten předchozí. I déšť nám zůstal věrný.. až moc.. Bohužel z několika důvodů, které tu nechceme zmiňovat se stalo to, že se celý záznam nemohl dochovat.

Ve zkratce se stalo toto: Každý zápis z jednotlivých dní pečlivě zapisujeme husím brkem na pergamen a necháváme ověřit u ředitele školy čar a kouzel v Bradavicích. Po ověření této vzácné listiny putuje zápis opět k nám na odloučené pracoviště v Panenské Rozsíčce.

Co se ale nestalo. Zápis ze dne 5. srpna 2023 se v nacházel přílišné blízkosti bidýlka Brumbálova Fénixe, který zrovna procházel proměnou a vzplanul. Ale nemusíte smutnit, z Fénixova popela vzešel nový život a za několik dní to bude opět krásný dospělý jedinec v ohňových barvách. Co se tím ale snažím vysvětlit? Jiskřička z Fénixova vzplanutí se nedopatřením přiblížila k našemu vzácnému pergamenu, a než byste řekli Famfrpál bylo po celém zápisu.

I přes veškeré úsilí našeho Pamatováčka (kouzelná skleněná koulička, která se zabarví rudě v momentě, kdy jsme na něco zapomněli) si bohužel nemůžeme vzpomenout na to, co jsme zapomněli, takže vám s čistým svědomím můžeme povědět akorát to, že jsme k obědu měli polévku s krutónky, o přestávce mezi prvním a druhým zaměstnáním vznikla ve Velké síni valná hromada a večer měli kouzelníci a kouzelnice za úkol projít bludištěm až k Ohnivému poháru.

Zapsala: L.P.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují