Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2023 – Den devátý (6.8.2023)

6. 8. 2023

Dnes ráno nás dešťové kapky probudily do dalšího volného dne. Takže jsme nemuseli vstávat na rozcvičku, ale mohli jsme si přispat až do snídaně. Sníďa byla celkem motivační, protože byl nachystaný koblížek s marmeládou a k němu lahodné kakajíčko, vedoucí závisláčci si dali kafe, aby na sebe nekoukali přimhouřenýma očima.

Na dnešní volný den jsme měli na dopoledním programu nácviky, abychom postupně zdokonalovali naše tanečky na závěrečné vystoupení. Postupně jsme se střídali dle připraveného rozvrhu ve stanu nebo v kulturním domě. A jó, už to začíná i trochu vypadat, tak z toho máme radost. Dopoledne nám tímto tempem uteklo raz dva, v mezičase jablíčko ke sváče, pak ještě dva tance a teď už ten nejvíc nejlepší oběd – knedlíčková polévka a kuřízek v trojobalu s brambory.

Pak už přišlo to, na co jsme se už dlouho těšili. Byl dnes totiž návštěvní den a po obědě nás přijeli navštívit rodiče, a tedy rozhodně nepřijeli s prázdnou! Přivezli nám výborné buchty a šneky a koláče a ovoce a fůru dalších laskominek. Byla to taková nádhera – úplný ohňostroj chutí! Mimo jiné měli pro nás vedoucí a pár jedinců z řad účastníků připravené soutěže – přijela pouť. K našemu překvapení dokonce i přestalo pršet, takže jsme mohli využít celou zahradu a nemuseli jsme se mačkat pouze ve stanu. Mohli jsme zde navštívit například chůzi po kladině, práskání bičem, střílení z praku, kimovku, šifry schované v uzlíkách nebo třeba hod holínkou a spoustu dalších. Za každou disciplínu jsme dostali odměnu – táborové korunky, za které jsme si mohli v našem vytvořeném obchůdku s kouzelným názvem „Medový ráj“, zakoupit různé zajímavé předměty. Třeba kachničku ze slámy, klíčenky, omalovánky, DVD o zemědělství, bonbonky nebo sušenky. Novinkou na naší pouti byl fotokoutek s různými rekvizitami a vtipně nadepsanými bublinami. Do soutěží se již tradičně nezapojily pouze děti, ale s velkou chutí se zapojili i rodiče a sourozenci, z čehož máme velikou radost. Když jsme se všichni dostatečně poveselili, přišlo na řadu loučení.

No nic, utřeme slzu a jdeme si užívat další táborové dění už bez maminek, tatínků a všech dalších návštěvníků tábora.

Ještě chvilku před večeří nás čekal jeden nácvik, ale tentokrát jsme nacvičovali všichni společně. Jestli jste si totiž mysleli, že vás ochudíme o písničku „Čí je to louka“, tak ne. Trénujeme ji téměř každé ráno během taneční rozcvičky a dnes přišel tedy na řadu trénink společného závěru a šlo to skvěle! Moc se těšíme, že si brzy zanotujete s námi.

Protože večer pršelo (jaké překvapení), tak nám Zbýša zase připravil kino a dokoukali jsme první díl Harryho Pottera, někteří u toho sice usnuli, ale to nám vůbec nevadilo.

Teď už jen koupání a přesun do postele.

Dobrou noc.

Zapsala: L.P.

 

 

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují