Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2021 – Den 13 – Sesterstvo putovních kalhot

12. 8. 2021

Čtvrtek 12.8. 8:00 SELČ

Doubrava se probouzí do velmi horkého letního srpnového slunéčkového prázdninového předzářijového, ach ové ové ového dne. Protože je volný den, tak během dopoledne nejsou zaměstnání ale nácviky. Změna oproti včerejšku je vskutku minimální, ale někde v táboře je ukryta imunita pro hru. Kdo ji najde? Během nácviků je potřeba pomalu myslet na oblečení během vystoupení, a tak se různě zkoušejí kroje. Kalhoty na Klukovské hry nejednou mění svého majitele, než všechno sedí. K obědu máme sekanou s bramborami.

Během poledního klidu si všichni opozdilci dodělávají ruční práce a připravují je na konečnou hodnotící výstavu v naší jídelně. Někteří odvážlivci dokonce začínají nové ruční práce. Ještě větší odvážlivci odevzdávají pouze složený papírový traktor a podtácek z orobince s rozměry 15x15cm (jedná se o téměř dospělého jedince). Bohužel během hodnocení ho poráží malý Vašík, který zvládl svůj traktor i vybarvit. Odborná porota zvažuje dotyčnému jedinci udělit dva černé body za provokaci. Během poledního klidu dostávají soutěžní týmy za úkol připravit rituální tanec, který před svačinou předvádějí. Následuje hned kmenová rada, ale výsledky se dozvíme až po večeři.

Odpoledne probíhá projížděčka, která odhaluje poslední problémy v programu, ty jistě vyřešíme zítra. K večeři je výborná hrachová kaše s párky a chlebem. Jak dopadla poslední kmenová rada? Imunitu našlo černé družstvo, pro které ovšem nikdo nehlasuje, takže pochodně ani ztratit nemohou. Nejvíce pochodní ztrácejí žlutí, a tak se na první místo dostávají červení a vyhrávají celou hru. Odměnou jim jsou čokoládové bonbóny. Následuje regulérní volno, ale večerka zůstává zachována.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují