Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2021 – Den 11 – Otesánek

10. 8. 2021

Úterý 10.8. 7:00 SELČ

Doubrava se probouzí do dalšího nezaměnitelného rána. Na římse hlavní budovy si štěbetají vlaštovky, které plánují odlet do daleké Afriky. Jaká bude jejich cesta? Možná stejně náročná jako náš tábor. Snídaně splňuje parametry zdravé výživy, rybičková pomazánka nám dodává do těl esenciální látky jako omega-3 mastné kyseliny a dostatek vitamínů v podobě jemně nakrájené lahůdkové cibule.

Během obou dopoledních zaměstnání nám vytrávilo, protože už během průprav cítíme z kuchyně libou vůni staročeské kuchyně – vepřo, knedlo, zelo. Chlapci s rychlým metabolismem odchází od výdejního okénka s dvěma patry bramborových knedlíků. Dnešním maximem je třicet knedlíků, tento rekord už asi nebude překonán, a proto si ho může FS Studánka ze Žďáru nad Sázavou zapsat do své kroniky.

Pošťák Ondra dnes přijíždí s velkou nadílkou, ze které je většina určena členům FS Stražišťánek. Po obědě máme ruční práce, během nichž se stává oblíbenou činností tvorba rákosových ošatek a podložek. Během posledního nástupu na zaměstnání gratulujeme instruktorovi Lukovi k jeho kristovým létům táborovým způsobem. Stává se z něj miss mokré tričko za zvuku písně Luka má narozeniny, jež doprovází na housle primáška FS Pramínek víla Jůlinka.

Táborová hra dnes není o fyzické zdatnosti, ale o mentálních schopnostech. Družstva poměřují své síly ve skládání tangramu. Druhým jejich úkolem je vyvážení osmi členů na betonovém čtverci o hraně 40 cm. Děti jsou velmi vynalézavé a týmy velice rychle přicházejí na kloub tomuto záludnému úkolu. Večerka začíná standardně v devět večer a postupně od nejmenších jdeme spát.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují