Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2015: Už makáme

2. 8. 2015

Od druhého dne už všechno funguje přesně podle daného programu. Nás, ostřílené táborníky, trochu překvapil budíček, protože se místo zvonu (kolejnice), jak to bylo na Dobré, nebo hlasitého hlásání pana Brtníka, jak to bývalo tady na Jalovci ozvalo troubení trumpet. Po budíčku máme pár minut na to, abychom se oblékli a hned se jde na rozcvičku. Prvně se protáhneme, potom se cvičí základní kroky na Horácká kola. Snídaně tu funguje formou švédských stolů, takže si každý dá to, na co má zrovna chuť (pokud už mu to nesnědl někdo před ním). Po snídani následuje učení písně dne (Náš tatíček, nebožtíček).

Pak už se vrháme na první zaměstnání. Každé družstvo (těch máme celkem 9) má za den tři různá zaměstnání. Tanečníci se učí správně držet tělo, vyslovovat či správné provedení kroků. Muzika má letos trochu obměněný program, aby pořád jen nepřehrávala věci na vystoupení. Takže ráno se muzika rozehrála, pak si zopakovala trochu hudební teorie a nakonec muzikanti zkoušeli správné držení těla a vyjadřování emocí při hraní.

Po obědě držíme povinný polední klid. Aby se nám ale děti nenudily, dělají různé ruční práce – vyšívání, malování, vystřihování, … prostě si každý tvoří, co se mu líbí. Někdo háčkuje, jiný zkouší ubrouskovou techniku, další třeba vyrábí přáníčka. Po tvořivých dílnách, tedy poledním klidu se odebíráme na druhé zaměstnání, po kterém následuje svačina a třetí zaměstnání.

Po večeři je čas na hru. Zbyšek nám představil úvod hry a herní plán, budeme HRÁT O TRŮNY. Prvním úkolem bylo vytvořit si v každém týmu vlastní vlajku, název a vymyslet pokřik. Den jsme zakončili na louce hrou Evoluce, kdy naším úkolem je dospět z vývojového stádia Kuli-kuli přes stupně Píp-Píp, Dino-Dino a Uááááá až do nejvyšší formy Homo-Homo.

Názvy týmů a jejich pokřik

Žloutenky (žlutí): Žloutenka je hodně silná, skolí kde koho, zabere polí mnoho!

Modrokrevci (modří): Pravda, hrdost, odvaha.

Hadi smradi (zelení): Hej, hade, ty smrade, se připlazíš a zvítězíš!

Vojtaryáni (červení): Vojtaryáni jsou machři, vítězství jim patří. Do všeho jdou po hlavě a perou se bezhlavě.

Heňoli (oranžoví): Orange is comming.

Černí draci (černí): Draci hotovo! Vyhrajem a hotovo! Vyhrajeme, je to jasný, přebereme herní cesty.

Technické zlo (bílí – vedoucí): Hej hou, bílí jdou. My nešijem!

Jalovec 2015-08-02

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují