Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2015: Král je mrtev, ať žije král!

13. 8. 2015

Poznámka na začátek: dnešní článek obsahuje 3 fotogalerie, tak nepřestávejte číst už u té první.

Cože, rozcvička je? Vždyť loni nebyla 🙁 No, co se dá dělat. Každopádně, i když je dneska rozcvička, nejsou už žádná zaměstnání. Po snídani jdeme nacvičovat na vystoupení, tanečníci i muzikanti. Nacvičujeme až do oběda, pak konečně začíná nějaká ta zábava.

Informace ale všem dávkujeme postupně, aby nám ráno při nácvicích nepřemýšleli o tom, co budou dělat odpoledne. Ti, kdo byli na předchozích táborech, si myslí, že odpoledne bude táborový karneval. Vedoucí ví, co se bude dít. Ostatní si nemyslí nic. Na nástupu po obědě se konečně všichni dozvídají, co bude následovat nejbližších pár hodin. Král se chce před svou smrtí ještě trochu pobavit, tak pořádá kejklířské slavnosti. Úkolem každého rodu je připravit si krátkou zábavnou scénku pro krále, všichni mají nějaké dvě hodinky na přípravu.

A co jsme viděli? Scénku o zabíjení vos, špatný cirkus (jak řekla sama principálka), ještě horší cirkus (jak řekl sám principál), i když složený z toho nejlepšího, co bylo k dispozici. Potom bandu šašků v dešti, svatbu, ze které se vyvinuly ztráty a nálezy, nakonec přišla scénka o léčení pana krále.

Jalovec 2015-08-13 Kejklířské odpolednePo svačině jsme se znovu všichni sešli na další akci. Všechny hry, ve kterých bylo možné získat území, už byly odehrány, takže král mohl přistoupit ke slavnostní korunovaci nového krále z rodu zelených, kteří získali největší území. Ale co by to bylo za krále, kdyby neměl královnu? Starý král nechtěl, aby se opakovala podobná situace, jako se stala jemu, tedy že nebude mít žádného potomka, kterému by království předal. A tak došel k závěru, že bude nejlepší spojit dva nejsilnější rody naší hry a tedy od oranžových vybrat nevěstu. Svým moudrým rozhodnutím tedy král určil nového krále Otoslava II. Smradlavého a za ženu mu vybral Petronelu I. Jalovec 2015-08-13 Svatba

Bylo nutné novomanžele na svatbu připravit, což si vzal na starost technický tým, a časovou prodlevu vyplnila Majda se svým kruhem. Pak už mohl začít obřad. Oddávající začal krátkou řečí, pak byly přečteny sliby novomanželů.

Já, Otoslav II. Smradlavý slavnostně prohlašuji, že se už nebudu sprchovat půl hodiny a více, protože právě pocházím z rodu Hadů smradů a smrad je naše specifická vlastnost a také prohlašuji, že nebudu v hospodě vysedávat do zavírací doby.

Já, Peťulinka I. slavnostně prohlašuji, že nebudu svého manžela nutit jíst zdravě a bude moc papat všechno co mu chutná. A nebudu se blbě chechtat každému nesmyslu a budu tolerovat smrad jeho i celého jeho rodu. A nebudu se svými kamarádkami kvokat.

Po skončení obřadu následoval první tanec a všeobecné veselí, které bylo proloženo pár svatebními hrami a zvyky.

Po svatební hostině, tedy pardon, večeři, byly v plánu ještě poslední zkoušky všech tanců v pořadí, jak budou předvedeny zítra v Okřešicích. A pak dobrou a spát.

Jalovec 2015-08-13 Nácvik na vystoupení

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují