Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Tábor 2015: Australská jízda

4. 8. 2015

Budíček byl zase v 7:00, následovala rozcvička, na které se pomalu začínají trénovat i Horácká kola na vystoupení. Pak proběhl klasický pracovní den. K obědu byla koprová polévka a špenát s bramborovými knedlíky, k večeři UHO a rýže. Protože bylo celý den celkem teplo, děti se v zaměstnání, pokud přemluvily instruktora, chodily koupat do bazénu. Pořádné vzrůšo přišlo až večer, protože jsme se všichni těšili na hru, která dnes měla být něčím ozvláštněná.

Všechno to začalo Australskou stíhací jízdou: v každé z 6 částí šestiúhelníku stojí jeden zástupce z každé barvy, který se musí dvakrát otočit kolem své osy a poté podlézt provázek. Cílem hry je dostihnout toho před sebou a tím ho vyřadit ze hry. Takhle se pokračuje až do doby, než na hřišti zbyde jeden vítěz. Už u toho se děti dobře bavily. Pak jsme ale dostali zprávu, že před zítřejším výletem se musíme jít pomodlit k bohům. Dostali jsme i modlitbu, kterou musíme odříkat. Kolem deváté jsme se začali vycházet na noční výpravu. Barevná družstva chodila jednotlivě, od těch s nejmenšími dětmi až k těm nejstarším. Tomu družstvu, které odříkalo modlitbu správně, bohové odpověděli.

Družstva, která zrovna nebyla na noční výpravě si čekání mohla zkrátit zpěvem a tancem. Muzikanti začali vrzat, všichni se mohli zúčastnit. Největší úspěch měl u dětí „slepičí tanec“. Byl to moc příjemně strávený večer. Pak už ale byli všichni unavení a museli si jít lehnout. Naštěstí byl další den posunutý budíček, a tak všichni usínali natěšení na výlet.

Tento příspěvek pro Vás sepsaly #MisaAMisa2015

Jalovec 2015-08-04

 

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují