Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Přišlo jaro do vsi – Na farmářské tržnici

1. 5. 2014

Na svátek práce, 1. 5. 2014, jsme byli požádáni o krátké vystoupení na jihlavské farmářské tržnici. K tomuto účelu jsme využili části z programu Přišlo jaro do vsi.

Prostory tržnice nejsou nikterak velké, a tak jsme vystupovali hned na jejím začátku, vedle celkem rušné silnice. Chvílemi nás tedy přehlušovala projíždějící auta, a také jsme se museli vypořádat s nepříliš velkým a nerovným jevištěm.

Počasí bylo slunečné, a tak zejména při prvním čísle, Čištění studánek, děvčata doslova zářila. Následovala Májová louka, kde se předvedli Šípci a Vrabčátka. Zejména díky dětem se na nás přišlo podívat docela dost lidí.

Další byl tanec Pomlázka, kterým jsme připomenuli nedávné velikonoční svátky. Malované kraslice a barevné pentle na pomlázkách barevně ladily s májkou, kterou jsme celý program zakončili. Zaplétání májky je vždy velmi atraktivní a někteří diváci žasnou nad tím, že se nesrazíme nebo zaplétání nespleteme (ne že by se to nikdy nestalo).

Po závěrečné děkovačce jsme byli ještě požádáni, zdali bychom mohli postavit i oficiální májku, která na tržnici zůstane stát. Všichni kluci tedy šli asistovat při stavění máje, která byla přece jenom o něco větší než ta naše na vystoupení.

Dominik Tilp

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují