Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Okrouhlička 2009

13. 6. 2009

Byla sobota, 13. 6., a pro náš soubor to byl veliký zápřah. Ráno jsme se účastnili celostátní přehlídky dětských folklorních souborů, které se konalo v Domě kultury a odboru v Jihlavě. Předvedli jsme naše vystoupení, naskákali jsme do autobusu a rychle jsme odjeli do Okrouhličky.

Přijeli jsme na krásné místo s názvem Šejdorfský mlýn. Uvítal nás tradiční zmatek. Kde budeme mít šatnu? Kolik dostaneme tatranek a pitíček „fruko“? Postupně jsme se oblékli do našich krásných žlutic, holky víceméně do telečáků a šlo se na věc. Vystoupili jsme s tradičním programem. Začalo se s kalamajkou, hned na to následovaly oklepáky. Ani muzika nebyla pozadu! V počtu devíti hráčů jsme udělali opravdu hodně muziky a k tomu všemu s naší výbornou paní primáškou Danou Brtníkovou. A aby nebylo toho tance tolik, tak jsme si já a Bětka zazpívali sólově písničku s muzikou, protože jsme zrovna v tom roce navštívili Velké Losiny a celostátní soutěž Zpěváček. Tanečníci měli mezitím čas se převléci do pracovních krojů a začala řemesla (mlynáři, ševci, rybáři, tkalci a tolik oblíbení kováři), která zvládli tanečníci na jedničku. A co jiného na konec, než Posvícení.

Po vystoupení jsme udělali ještě spoustu společných fotek, počkali na autobus, do kterého jsme sedli a jeli zpět do Jihlavy. Konal se tam totiž společenský večer pro soubory, které vystupovaly na přehlídce. Určitě se večer vydařil, ale já jsem na něm bohužel nebyl. Musel jsem jet domů do mojí rodné Kamenice.

Jiří Vaněk

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují