Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Okénko z Horácka – Žďár nad Sázavou 2014

13. 9. 2014

V sobotu 13. 9. 2014 jsme se v dopoledních hodinách vypravili do Žďáru nad Sázavou, kde se odehrál první ročník setkání horáckých souborů na Vysočině. Postupně se do areálu Pilské přehrady, za domácí Studánkou a Bystřinkou, sjeli členové souborů Drahan a Drahánek Blansko, Trnávka Pacov a my.
Protože se počítalo s tím, že by mohlo pršet, čekaly nás postavené stany, jakožto šatna, a též jeden stan vzrostl nad lavičkami pro diváky. Nebylo vůbec teplo, ale ani to neodradilo spoustu lidí, kteří vyrazili k Pilské přehradě na závod dračích lodí. Ten se odehrával kousek od altánku, kde jsme vystupovali. Později, co jsme se převlékli do krojů, jsme neodolali a došlo i na společné focení s lodí.
Dopoledne bylo věnováno prostorovým zkouškám a naším vystoupením, úderem 14:00 jsme oficiálně zahájili první setkání horáckých souborů. Na toto vystoupení jsme jeli s Muzikantskou selankou a řemesly a brali jsme to jako takovou malou generálku před odjezdem do Mexika. Taneční čísla všech souborů byla prokládána písničkami v podání výherců soutěže Zpěváček 2014, a tak se divák mohl potěšit nejen tancem, ale i pěknou písničkou, umně zazpívanou.
Odpoledne s vystoupeními uteklo jako voda. Přestože byla zima a párkrát sprchlo, následovala teplá večeře a posezení se zábavou všech zúčastněných souborů ve Žďárském hotelu Fit.  Z Pramínku nás tam zůstalo jen pár, ale o to víc jsme se snažili reprezentovat náš soubor.
Ludmila Daňková

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují