Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Kraslení 2016

20. 3. 2016

V neděli 20. 3. 2016 se konalo kraslení vajíček. Sraz byl v 9:00 v horním domečku, ale já jsem šla dřív, abych si zabrala stůl u okna. Přišla jsem s Katkou Procházkovou, která byla na kraslení podruhé.

Po chvíli přicházeli i ostatní – Elka, Radka, Michal, Musilovi, Kalní a další. Skoro jsme se tam nevešli. Přišla spousta malých dětí, které byly na kraslení poprvé. Elka tam chudák běhala od jednoho dítěte ke druhému. Já a Radka jsme jí začaly „pošťuchovat“ a volat SOS kvůli každé kaňce, co jsme voskem na vajíčko udělaly. Děti byly letos tak nešikovné, že rozbily pár vajíček v barvách. Bohužel se pak takové barvy již nedají použít. Hned jsem se zamyslela, jak jsem asi byla šikovná já v jejich věku.

Tentokrát jsem nezačínala jen kytičkami z koleček, ale kolečkovou pyramidou. Pak jsem dělala další vzory, jako borůvky, srdíčko a rybičky. Ale musím se k něčemu přiznat. Kdyby mi Elka nepomohla a neporadila, abych kreslila vzory větší, než jsem kreslila doposud, tak by ta vajíčka moc dobře nedopadla.

Celý ten den mi znepříjemnil odpolední úklid stolů. Já tak nerada uklízím. Ale i tak jsem jim pomohla a celý den si moc užila!

Marie Bartošová

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují