Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Konference cestovního ruchu na VŠPJ

3. 3. 2010

3. března 2010 se v dopoledních hodinách sešel Šípek a muzika před VŠ Polytechnickou v Jihlavě, protože se tam odehrávala Konference cestovního ruchu. Před budovou jsme čekali docela dlouho, protože jsme stále nebyli všichni – chyběl nám Kája. Když jsme mu volali, zjistili jsme, že na vystoupení úplně zapomněl a šel normálně do školy. Tím pádem bylo naše čekání u konce a my si šli najít místo na převlékání do krojů. Já si šla připravit povidla, protože jsme vystupovali s pásmem trnky.

V posluchárně, kde konference probíhala, jsme se museli v tichosti připravit a mohlo se začít. Nejprve muzikanti zahráli a zazpívali písničku, a potom jsem všechny zapatlala od povidel. Na závěr vystoupení jsme se také rozloučili písničkou a šli domů.

Večer jsme se opět sešli, tentokrát s Pramínkem, ve Ville Eden, kde pokračovala zmíněná konference. V sále, kde mělo vystoupení probíhat, bylo málo místa, tak jsme museli trochu bojovat s prostorem. Protože nám dlouho na vystoupení nikdo nechyběl, tak tentokrát to vyšlo dvakrát. Postrádali jsme Vildu. Volal, že úplně nestíhá, ale už je na cestě. A opravdu. Asi minutu před začátkem vystoupení Vilda doběhl, rychle se převlékl a hurá na parket! Tančili jsme Mateníky, řemesla a Kalamajku. V Matenících dělala zvedačku Elka, ale bála se, že si rozbije hlavu o zářivku, která visela přesně uprostřed parketu. Nakonec se Vilda světla také všiml, tak se nic nestalo. Já jsem se musela přes ševce převléknout z pracovního kroje do telečáku. Protože jsem měla velikou podporu v Milánkovi, tak jsem to nestihla. Pořád mi říkal: „Hmm, to nestihneš…“. Naštěstí naši pohotoví muzikanti zahráli písničku navíc a já mohla v klidu nastoupit na poslední tanec.

Lenka Prägerová

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují