Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Horácká svatba v Chrudimi

2. 11. 2013

Společně se soubory Mladina, Formani a ČLS jsme účinkovali v jednom z hlavních programů na Mezinárodním folklorním festivalu Strážnice 2013, který byl nazván Příběh jedné lásky. S tímto programem jsme 2. listopadu téhož roku vystoupili i v Divadle Karla Pippicha v Chrudimi.

V den konání dopoledne se všichni účinkující sešli na secvičnou zkoušku, na které jsme si připomněli některé společné scény, které jsme po půlroce od Strážnice pozapomněli. Nejvíce času jsme strávili se secvičováním hromadné závěrečné scény, ve které se na jevišti objevili všichni tanečníci a slavili svatbu hlavní dvojice. Pramínek v tomto pořadu předvedl své tance Beranovský valčík, Nezbedná holka, Břitva, Mlynáři, Ševci a Tuše.

Po obědě v blízké restauraci měl každý soubor čas na projetí svých tanců. Kolem 5 hodiny jsme se už začali pomalu oblékat, česat a malovat, aby na vystoupení v 7 hodin bylo vše připraveno. Z pohledu diváka vše vypadalo výborně, jen při hromadných scénách bylo na tak malém jevišti docela dost lidí a naši tanečníci nebyli mezi ostatními moc vidět 🙁 Pořad ale sklidil obrovský úspěch, stejně jako ve Strážnici.

Michaela Mařánová a Zbyšek Voda

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují