Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den třetí

5. 8. 2019

Tradá, tradá – zní táborem. Budíček nás probudil do dalšího táborového dne. Samozřejmě po nástupu jsme se rozběhli na rozcvičku spojenou s tancem – od mladších zněly písničky z pásma “Chleba”, u starších z “Horáckých kol”. Po úklidu pokojíků,  jsme běželi na snídani. Čekal nás rohlík, pomazánka a čaj.

Učení denní písničky

Po snídani, jako každý den, přišla na řadu píseň dne “Počkejte sedláci”, a pak hurá na zaměstnání   (mluvení, rozcvičky, švihadla, gymnastika,  rytmy, …….).

Ranní nástup

Ranní nástup

Dnes nás ale na táboře přibylo – zavítali k nám manželé Vysloužilovi ze ZUŠ Jihlava, aby potrénovali s našimi mladými muzikanty.

A oběd? Ten byl dneska opět skvělý. Bramboračka z Vysočiny, kuřecí plátek s omáčkou a rýží. 

Po poledním klidu začaly nácviky na vystoupení pro vás – rodiče. Co to bude? Ještě se uvidí, ale snažili se i ti nejmenší. Jednotliví instruktoři a jejich pomocníci si rozebrali malé skupinky a začali je rozřazovat do tanců a pásem.

Nácviky na vystoupení

Nácviky na vystoupení

Nácviky za námi a přišlo na řadu třetí zaměstnání – muzika má od rána v rukou jen nástroje. Členové devátého družstva se rozdělili k instruktorům a pomáhali jim. Byli móc šikovní. 

Po večeři jsme byli opět svoláni na hru – měli jsme si do jídelny připravit papír a tužku. Na nástupu jsme se dozvěděli nové informace: 

Z laboratoře přišlo hlášení, že otisky se podařilo identifikovat  a že pachatelovo vozidlo bylo součástí dopravní nehody. Detektivové se ve svých barevných pátracích četách vypravili k místu nehody, aby auto ohledali.

Jdeme na hru

Jdeme na hru

Po družinách se vydali za pásku až k autu a pozorně museli v čase pěti minut pozorovat i ty nejmenší detaily. Po uplynutí časového limitu skupina běžela do jídelny, aby bylo vše zaznamenáno do protokolu.

Večerní hra - místo nehody

Večerní hra – místo nehody

Které družstvo si zapamatovalo nejvíce podrobností, se dozvíme, až obdržíme podrobnou zprávu z vedení.

Po dnešní večerní hře se malé děti začaly chystat do postýlek a starší se ještě zabavily s míčem. 

Pro dnešní den se loučíme a zase zítra.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují