Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den jedenáctý

13. 8. 2019

Předposlední pracovní den nám začal trochu pozdějším nástupem, což malým klukům umožnilo nezískat černý bod za nestihnutý nástup. Rychlost a kooperace při úklidu také nejsou jejich největší předností, takže na snídani také chodí mezi posledními. Píseň „Pekla vdolky“ provoněla den vzpomínkou na náš rekord v jejich pojídání. Muzika ztratila nejstarší housle, které leží v horečkách, ale bojují dále. Ostatní instruktoři musí trochu řešit, že to byla zrovna lektorka přes zpěv, proto si obdobně jako děti v „Trnkách“ mění zaměstnání jako „škatule hejbejte se, z místa na místo, teď“, ovšem v našem případě už moc volných míst pro vyvolávače nezůstává.

Příprava táboráku

Příprava táboráku

Jak probíhá dopolední program jistě znáte, překvapení pro kluky byl přesun „Klukovských her“ před svačinu, už jim to běží plynule.

Učíme se ovládat ruce

Učíme se ovládat ruce

Nácviky na "Horácká kola"

Nácviky na „Horácká kola“

K obědu jsme dostali rýži s vepřovým masem a žampióny. Naučili jsem se zbytek písně a šli vyrábět dárky pro maminky, tatínky a další rodinné členy až po páté koleno. Jak se dostáváme do finále, nácviky na vystoupení už běží s muzikou. V pátek a v sobotu se na ně těšte. Odpolední zaměstnání uteklo jako voda a zbytky smažáku po dětech dnes nedojídali čuníci, ale naši instruktoři.

Spokojení a najedení instruktoři

Spokojení a najezení instruktoři

Bolavá stehna, lýtka, kotníky, záda a hlavy jsou již nedílnou součástí tábora, a proto dnešní hra donášení postřelených kriminalistů do lazaretu byla více než vhodná.

Večerní hra - nosení raněných do lazaretu

Večerní hra – nosení raněných do lazaretu

Po návratu z lazaretu jsme v táboře objevili novou kamarádku – Smrtku eS. Nebojte, i vy se s ní můžete setkat, dokonce dvakrát, v rámci vystoupení ji vyneseme ze vsi.

Rozhovor při psaní blogu:

Lenka Pé: Miško, my si nemůžeme vzpomenout, jak byla uvedená večerní hra?

Miška Vé: To byla ta cesta pro ty peníze?

Milan Vé: Né, to bylo předevčírem. Včera byla ta logická hádanka.

Miška: Nene.

Milan: To bylo při návštěvním dni. Ten byl v neděli.

Miška: Já už nevím, co je za den.

Lenka: Tak?

Miška: Já nevím, já všem říkám, ať ho poslouchají a pak sama už nemám čas ho poslouchat.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují