Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den druhý

4. 8. 2019

Malí pomocníci

Ráno před sedmou hodinou nám zvuk trubky oznámil, že je budíček, a že nás za pár minut čeká nástup na rozcvičku. To znamenalo jediné – PRVNÍ PRACOVNÍ DEN je tady.

Režim dne

Režim dne

Na nástup jsme se sešli před budovou, protože tam už svítilo sluníčko. Když doběhli poslední opozdilci, tak jsme se po skupinách vydali rozhýbat svá rozespalá těla. 

První, druhé a třetí družstvo běželo na hřiště s Lenčou Bé, Milanem Vé a Míšou eM. Na parkoviště se šlo rozcvičovat čtvrté, páté a šesté družstvo s Majdou Bé a Lenkou Pé a na sedmé, osmé, deváté a desáté se těšil Zbýša Vé a Martička Vé. Pan Míla Bé obcházel postupně všechny skupiny, neboť opět nemáme jen tak ledajakou rozcvičku, ale i kromě „kroužení rukama“ právě i rozcvičku taneční. Po rozcvičce jsme šli do pokojů, abychom se ještě trochu připravili na pracovní dopoledne a v 8 nás čekala snídaně – čaj a chleba s pomazánkou.

Po snídani jsme si poslechli první instrukce o následném dění, a než jsme se rozešli na nástup na první zaměstnání, tak jsme si ještě přeříkali a následně zazpívali písničku „Na Ketkovské věži“. Ne všichni si hned zapamatovali slova, ale postupným opakováním jistě i děti z Chorvatska budou písničku znát a rozhodně nejen tuhle. 

Nástup na zaměstnání!!!

Seřadili jsme se do zástupů a čekali jsme, který instruktor si jakou družinku vybere pro nějakou aktivitu – třeba nejmenší začali náročnou gymnastikou, kterou bravůrně zvládli. Jiné družinky absolvovali třeba kroky, česání nebo tábornictví.

První družstvo na gymnastice

První družstvo na gymnastice

K sváče jsme dostali banán, abychom doplnili energii, a pomalu jsme šli na druhé zaměstnání. 

Česání s Barčou Jé, kde se i kluci z osmičky učili holkám uplést copy. S Dančou Bé si čtyřky užívali mluvení a pětku protáhla Adél Ká na švihadlech.  

Asi kolem půl 12té se táborem začala nést vůně blížícího se oběda. Že by řízek?  Byl mletý, ale dobrý.

Po obědě jsme začali rozjíždět ruční práce. Malé děti s Milanem Vé a Lenkou Pé se vydali do lesa, aby nasbírali šišky, klacíky a jehličí na hmatový chodníček. Holky začaly vyšívat na kanavu a plátno. Někdo začal ze Zbýšou Vé vyrábět šperky z drátků, pan Míla Bé začal vyrábět s klukama prostírání z orobince a Luka eS se pustil se skupinkou dětí do výroby svíček.

Malí pomocníci

Malí pomocníci

Po půl třetí jsme byli svoláni na nástup a čekali jsme, co se bude dít. 

Dostali jsme zprávu z policejního prezídia a museli jsme se rozřadit do detektivních týmů. Všichni jsme dostali přidělené tajné heslo, které jsme si museli zapamatovat a nikomu neprozradit. Komu se hesla shodovala, tak patřili k sobě, jenže jak zjistit, kdo má stejné heslo, když ho nesmím říct?

Museli jsme se nenápadně ptát všech ostatních a pomocí nejrůznějších otázek, aniž by zazněl tajný kód, se dopátrat shody. Je to k nevíře, ale po nějaké době jsme utvořili 8 barevných týmů: ČERVENÁ, ŽLUTÁ, ZELENÁ, HNĚDÁ, ČERNÁ, FIALOVÁ, MODRÁ, ORANŽOVÁ.

Výroba týmových rozlišováků

Výroba týmových rozlišováků

Nástup na dnešní poslední zaměstnání!

Opět jsme se seřadili do pracovních družstev a čekali, co nás čeká dál.     

Některé skupinky ještě stále sršely energií a optimismem, jiné už by raději chvilku nějakého toho lenošení, ale všichni věděli, že ještě chvilku zatnou zuby a už bude dnešní pracovní část za námi a přijde zábava.

K večeři jsme dnes měli krupicovou kaši – byla sladká skoro jako med! Po večeři přišla na řadu opět písnička z „Horáckých kol“. O hudební doprovod se nám postarala Míša eM, která ve volných chvílích pilně nacvičovala na housle s Aničkou eR a Simčou eM. Holky se toho zhostily skvěle a zasloužily si obrovský potlesk.  Ještě po večeři jsme dostali informaci, že se v 19h sejdeme na nástupišti v barevných týmech. 

CELOTÁBOROVKA VYPUKLA!

Hned po nástupu jsme se dozvěděli, že byla odcizena Mona Lisa, byla viděna podezřelá černá dodávka, a my jsme se vydali na místo činu zajistit stopy.

Příprava na hledání stop

Příprava na hledání stop

Našli jsme několik otisků prstů a vzorek pneumatik, které jsme museli z několika dílů sestavit. Nejrychleji úkol zvládlo družstvo hnědých. Stopy jsme obratem poslali na analýzu do laboratoře a mohli jsme vyrazit zpět do tábora.

Sestavování otisku pachatele

Sestavování otisku pachatele

Sestavování otisku pachatele

Sestavování otisku pachatele

Den byl náročný, ale zvládli jsme to. Teď už jen sprcha a postel! 

Dobrou noc!

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují