Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den desátý

12. 8. 2019

Po dni volna se vrátil běžný režim s třemi zaměstnáními, a tak nás nový den musel přivítat šedivou oblohou, která dávala tušit přicházející déšť. Do konce druhého zaměstnání bylo ještě sucho, jen těsně před obědem jsme byli zahnáni do budovy. K obědu jsme měli sekanou s bramborami. Protože některé děti nemohly sekanou dojíst, tak se rozhodly podělit se se svým vedoucím. Jedním takovým byl Milan Vé. Darovaný kousek oběda si odložil na kraj talíře malé Barunky Ká. Když si Milan Vé přišel pro svůj přídavek, tak zjistil, že Barunka Ká si dobře pošmákla.

Ruční práce

Ruční práce

Po obědě jsme si oddechli na ručních pracech a po nich jsme vyrazili zase na nácviky. Děti na Chleba, Trnky a Jahody. Holky šly na Vítání jara, kluci se šli vyblbnout na Klukovské hry a starší tanečníci šli na Kalamajku. Muzika už taky netrénuje sama, ale obchází jednotlivé choreografie a hraje s nimi, aby si na sebe vzájemně zvykli.

Zkouška "Vítání jara"

Zkouška „Vítání jara“

Zkouška pásma "Jahody"

Zkouška pásma „Jahody“

"Pantoflíčky"

„Pantoflíčky“

Během třetího zaměstnání se opravdu hodně rozpršelo, takže jsme se všichni museli stáhnout do budovy. Pan Míla Bé měl kroky s devátým družstvem v předsálí, a protože se kvůli dešti muselo čtvrté družstvo schovat do chodby vedle, tak byl mírně rušen, ale všichni to ve zdraví zvládli. Milan Vé musel s osmým družstvem utéct z parkoviště také pod střechu. Protože do konce třetího zaměstnání zbývala ještě hodina, tak přemýšleli kde pokračovat – potřebovali prostor, kde zvládnou udělat alespoň kroužek, po chvilce je napadlo, že můžou jít cvičit do koupelny.

Statická gymnastika utekla před deštěm

Statická gymnastika utekla před deštěm

Sladkou večerní tečkou byly nudle s mákem. 

Déšť neustával, a tak jsme s detektivními týmy nevyráželi nikam do terénu. Každý detektiv musel prokázat schopnost logického uvažování, a tak jsme seděli v jídelně a luštili šifru. Po jejím vyřešení jsme si pustili krátkou pohádku a šli jsme spát.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují