Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den čtvrtý

6. 8. 2019

Ráno nástup, rozcvička, úklid, snídaně – to už bereme jako každodenní rutinu. Dnes byla snídaně na sladko – rohlík s máslem, jahodovou marmeládou a čaj. Potom jsme si vyndali zápisníčky s textem nové písničky, ta dnešní nese název „K Načeradci cesta“. Zbýša Vé a Míša eM se svými houslistkami nám písničku zahráli, přezpívali a naučili jsme se první sloku.

Po jídle zpíváme denní písničky
Po jídle zpíváme denní písničky

Hned jak jsme uklidili nádobí, tak jsme vyrazili na nástup. Martička Vé nám přečetla, co které družstvo čeká a kam se má vydat, a mohlo začít naše pracovní dopoledne. Za mladými a nadějnými muzikanty opět přijeli manželé Vysloužilovi, a tak měli program na dopoledne víc než jasný!

Hodina rytmů
Hodina rytmů
Zpíváme
Zpíváme

Po prvním zaměstnání jsme se šli občerstvit šťavnatou nektarinkou a mohli jsme vyrazit na druhé. Například nejmenší družstvo vyrazilo na průzkum do lesa s Lenčou Bé, čtvrté družstvo mělo na hřišti diagonály s panem Mílou Bé, desítka procvičovala správnou mluvící techniku s Dančou Bé a pětka se spojila s devítkou a s Lenkou Pé pojali zahřátí před rozcvičkou netradičně a rozhodli se jít rozběhat.

Hrajeme si na broučky

Hrajeme si na broučky

Nastala doba oběda. Ještě aby ne, taky nám řádně vyhládlo, takže segedínský guláš s knedlíkem nám přišel k chuti. Po obědě nastal polední klid, který se nese ve tvořivém duchu. Když jsme každý na svém výrobku zase udělali kus práce, tak přišel na řadu nácvik na vystoupení. Rozdělili jsme se podle toho, na jaký tanec nebo pásmo budeme nacvičovat a šli jsme na to. Nejmenší děti, které nacvičovaly s Lenčou Bé, už měly své pásmo projeté až do konce, a tak už zbývá pilovat a pilovat. Kluci začali nacvičovat Klukovské hry a holky Vítání jara.

Zkoušíme choreografii Chleba
Zkoušíme choreografii Chleba

Po nácvicích jsme si dali jogurt s rohlíkem a šli na další nástup na zaměstnání. Po zaměstnání jsme se už těšili na večeři, měli jsme hrachovou kaši s párkem a kyselou okurkou. Po večeři jsme si zase zazpívali novou písničku a zopakovali ostatní písničky, které už umíme.

 Zbýša Vé řekl, že si máme k pokračování hry obléct dlouhé kalhoty a mikinu, vzít rozlišovák svého detektivního týmu a sejdeme se za 20 minut před budovou. Z vedení jsme se dozvěděli, že nejlépe zpracovaný protokol z místa nehody mělo družstvo hnědých, a proto měli možnost rozmístit 4 vlaječky na mapu města. Druhý nejlépe zpracovaný protokol mělo družstvo zelených, proto umístilo vlaječky dvě a jednu vlaječku za třetí místo umístila barva oranžová. 

V rámci hry bojujeme o území ve městě
V rámci hry bojujeme o území ve městě
Čekáme na hru
Čekáme na hru

Náš dnešní úkol zněl jasně – dostat se na základnu FBI a zmocnit se desek s informacemi k případu. Základna byla skrytá, ale po fáborkách se nám ji podařilo vypátrat. Budova byla bohužel střežena tajnou policií, takže úkol nebyl vůbec jednoduchý a museli jsme se dobře skrývat. „Tajňáci“ střežili budovu venku i uvnitř. Několik statečných se dostalo až do místnosti s deskami. Na stole ležely čtvery, ale které jsou ty správné? Nakonec se detektivům ze žlutého, zeleného a černého týmu podařilo desky získat! Teď už jen nahlédnout dovnitř.

V zápalu boje
V zápalu boje
V sídle FBI
V sídle FBI

Na konci hry jsme se od Staníka Čé dozvěděli hned několik pozitivních zpráv – zítra bude volný den, nebude rozcvička a vstáváme až na snídani! Hurááá! Pak přišlo další překvapení – dnes bude táborák! Ještě jednou huráááá! Posadili jsme se kolem ohně, zazpívali pár písniček a ještě teď nahlédli do získaných desek: 

Dočetli jsme se, že odcizená Mona Lisa je monitorována GPSkou a podle ní by se nám jí mělo podařit dohledat. Vylosovali jsme si pořadí, a ještě teď v noci jsme se po týmech vydali na cestu doufajíce, že se nám vše podaří.  A jak to dopadlo? To se dozvíme zítra…

 

Zpíváme u táboráku
Zpíváme u táboráku

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují