Horácký folklorní soubor Pramínek Jihlava

Doubrava 2019 – den čtrnáctý

16. 8. 2019

Den téměř poslední je opět bez rozcvičky, budíček je až před snídaní, ani písně nezazní. Dopoledne do svačiny je vyhrazeno pro úklid věcí a podepisování památečních triček. Po svačině následuje vyhodnocování, nejdříve vyhráli černí detektivové velkým předstihem před hnědými, nejlepší výrobky měli Eva Dé, Karlo Ká a Veronika Ká. Nejlépe uklizené pokoje měly Klára Té s Ivami eM a eS, u kluků to byli Antonio Vé, Karlo Ká, Mihael eM a Jan eF. Hodnocení týmů vyhráli Čuníci s průměrem 4,43 družstevního bodu na člena a nejvíce osobních bodů v jednotlivých věkových kategoriích měli Alžbětka Ká, Milda Dé a absolutně nejvíce Peťa Gé s 20 body. „Já fakt nevím“ vyhráli v černých, těch špatných, bodech, dokonce dostali 2 družstevní, což je novinka letošního tábora. Ostatní umístění jsou přísně tajná, tak se na ně můžete zeptat dětí.

Staník a jeho nový batůžek

Staník a jeho nový batůžek

Dostali jsme průkazky detektivů

Dostali jsme průkazky detektivů

K obědu byla nějaká ptičica na paprice a po něm jsme se hned začali vypravovat na vystoupení do Staré říše.

V tělocvičně děti sice nerozpoutaly mexické vlny, ale vystoupení se jim moc povedlo, roztrhali jen jednu košili. Bobříka za obětavost dostává Petra eS přiskákavše na zpívání s berlemi. Po včerejší rekonstrukci policejního případu jsme věřili, že to půjde i bez nich. Po drobných peripetiích se k našim přátelům z Chorvatska dostal i jejich řidič, a dokonce nás po vystoupení odvezl do tábora.

Závěrečné vystoupení

Závěrečné vystoupení

Závěrečné vystoupení

Závěrečné vystoupení

Závěrečné vystoupení

Závěrečné vystoupení

Po večeři jsme do ruky vzali žehličky a restaurovali kroje na zítřek. Přitom jsme začali vyklízet tábor, konečně. Po přesunu skoro všech věcí z bodů A, B, C, D, … do Z jsme načali druhou večeři, tentokrát tři sladké dorty jako odměnu za vystoupení. Poté šly děti spát, ale poslední noc nikdy není pro instruktory dostatečná, protože ještě dlouho musejí doklízet zbytek věcí, co děti nezvládly. Takto virtuálně zakončujeme naše letošní soustředění, pokud chcete vidět to reálné, přijďte zítra do jihlavské ZOO, kde se na Vás budeme těšit.

Nechte si posílat novinky, informace o vystoupeních
a další zajímavosti emailem.

Odesláno!
Odebírat

Pramínek podporují